Dotykowy dom przyszłości

W niedalekiej przyszłości nasze domy mogą zyskać zupełnie inny wymiar. Wymiar dotykowy! I nie chodzi tu o miłe w dotyku tkaniny obiciowe czy delikatne faktury paneli podłogowych i płytek, ale o wszechobecne ekrany dotykowe, które z urządzeń mobilnych przeniosą się na nasze lodówki, okna i inne elementy wyposażenia.

Era ekranów dotykowych

ekran dotykowy w lustrze

http://cubexl.fr.over-blog.com/

Wyobraźmy sobie interaktywny dom, w którym dzień zaczyna się od tego, że szyby w oknach o poranku, w wyznaczonej godzinie pobudki z zaciemnionych stają się zupełnie przezroczyste i wpuszczają do środka pierwsze promienie słońca. Potem w łazience podczas porannej toalety przeglądamy w lustrze wiadomości, a nawet na nie odpowiadamy. Podczas przygotowywania śniadania na blacie kuchennym oglądamy telewizyjne wydanie dziennika, a dotykowa kuchenka pozwala na precyzyjne określenie temperatury i czasu smażenia jajecznicy jednym dotykiem palca.

Era komunikacji online

Nasza lodówka zamiast nosić na sobie staromodne magnesy, służy teraz za komunikator i panel do zamieszczania cyfrowych zdjęć z wycieczek i imprez. Na telefonach odbieramy tylko videorozmowy, a obraz przenosimy swobodnie z aparatu na interaktywne blaty stołów. Pełnię komunikacji ze światem zapewnia nam również nasze auto, w którym liczyć możemy nie tylko na prowadzenie GPS ale także na swobodne prowadzenie rozmów.

Zobaczcie sami jak pięknie prezentuje się dotykowy dom przyszłości:

 

 

żródło obrazka wyróżniającego: www.deco-maison-fr.com

Pin It

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.