leczenie depresji
www.healthcorps.org

Dziś większość z nas zdaje sobie sprawę, że problemów z psychiką nie należy lekceważyć i że najlepiej jest je skonsultować ze specjalistą. Jednak nie wszyscy wiedzą jak trafić na dobrego psychologa w Warszawie albo jak znaleźć odpowiednią poradnię psychologiczną na Mokotowie. Tymczasem miarą jakości oferowanej psychoterapii powinno być podejście do niej jak do procesu, który wspólnymi siłami uda się przeprowadzić do końca i osiągnąć sukces w postaci rozwiązania istniejących problemów.

Początek psychoterapii

psychotarpia
http://www.insuranceage.co.uk/

Raczej nikt, kto zgłasza się po poradę psychologiczną nie powinien oczekiwać natychmiastowych efektów. Problemy z psychiką nie dadzą się rozwiązać po jednej sesji z psychologiem, ani po podaniu jednorazowej dawki leku. Tu potrzebna jest cierpliwość, która pozwoli przejść cały proces psychoterapii od początku, czyli od pierwszej konsultacji i wyznaczeniu celu, do jej zakończenia, czyli osiągnięcia zamierzonego celu. Dobry psycholog w Warszawie umie dostosować odpowiedni nurt terapii do potrzeb pacjenta.

Kontynuacja psychoterapii

Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej daje stosunkowo szybkie efekty, poprzez nastawienie na intensywną pracę nad negatywnymi myślami pacjenta, jego destrukcyjnymi przekonaniami lub zachowaniami. W jednej z poradni psychologicznych na Mokotowie tą metodą leczy się depresję i zaburzenia nastroju, a także dolegliwości psychosomatyczne, niską samoocenę oraz wiele innych problemów z psychiką.

Zakończenie psychoterapii

zakończenie psychoterapii
http://www.essentialbodywellness.com/

Tylko dzięki zaangażowaniu pacjenta w proces leczenia uda się osiągnąć upragniony sukces. Tu niezbędne jest regularne uczestnictwo w cotygodniowych sesjach terapeutycznych. Zazwyczaj warszawscy psycholodzy zalecają kilkanaście spotkań. Jednak ich dokładna ilość pozostaje kwestią bardzo indywidualną. Niektóre problemy uda się rozwikłać w krótszym czasie, inne wymagać będą dłuższej perspektywy czasowej.

Więcej na temat dobrej poradni psychologicznej na warszawskim Mokotowie stosującej terapię poznawczo-behawioralną dowiecie się tutaj: http://www.strefamysli.pl/

źródło obrazka wyróżniającego: www.healthcorps.org

By Marta

Dodaj komentarz