Stylowo prezentujące się pudełko to świetny sposób na zaakcentowanie produktów i nadanie im niebanalnego wyglądu. Jednym z popularnych modeli są pudełka denko wieczko. Jak zbudowane są takie pudełka? Jakie mają one zastosowanie? Gdzie mogą być one zamówione? Zobacz teraz!

Jak zbudowane są pudełka denko wieczko?

Tekturowe materiały opakowaniowe określane jako pudełka denko wieczko są zbudowane z dwóch zasadniczych elementów, czyli właśnie z denka oraz z wieczka.

Denko i wieczko w takich pudełkach muszą być do siebie odpowiednio dopasowane. Wieczko jest nieco większe od denka, dlatego nachodzi na nie, pozwalając na stworzenie trwałego i estetycznego opakowania.

Dodatkowo pudełka denko wieczko mogą być uzupełniane o inne elementy, na przykład o dekoracyjną obwolutę z zewnątrz, o wypełnienie w środku, które pozwala na atrakcyjne zaprezentowanie produktu.

Oczywiście, pudełka denko wieczko są również personalizowane na zamówienie klienta, dlatego mogą one przybierać różnorodne kolory i wzory.

Takie pudełka najczęściej powstają z oklejanej tektury, która może być również poddawana procesom uszlachetniania, na przykład przez wykonanie powierzchni lakierowanej, hot stamping.

Pudełka denko wieczko – zastosowanie

Elegancki wygląd powoduje, że pudełka denko wieczko mają bardzo szeroki zastosowanie i obecnie są one używane przez wiele firm w celu zabezpieczenia produktów.

Pudełka denko wieczko mogą być używane na następujące produkty:

  • galanteria skórzana
  • obuwie
  • odzież
  • biżuteria
  • kosmetyki
  • elektronika
  • gry planszowe
  • puzzle
  • produkty do paczek PR

Oczywiście, jest to tylko przykładowe zastosowanie, ponieważ pudełka denko wieczko mają tak naprawdę uniwersalne przeznaczenie i mogą być one wykorzystane również do wielu innych produktów.

Gdzie można zamówić pudełka denko wieczko?

Realizacją zamówień na pudełka denko wieczko zajmują się firmy produkujące materiały opakowaniowe. Mogą one zaprezentować swoim klientom szeroki wybór materiałów w gotowych wymiarach, ale również mogą zaprojektować paczki na indywidualne zamówienie, które będą miały określoną wielkość czy kształt.

Zamówienie na pudełka denko wieczko będzie wymagało przygotowania wcześniejszego projektu opakowania, w tym także projektu nadruku na okleinie na opakowaniu oraz wewnątrz niego.

Firmy wykonujące pudełka denko wieczko przyjmują zamówienia na te materiały opakowaniowe również przez internet, dlatego wszystkie szczegóły związane z realizacją zamówienia można uzgodnić e-mailowo albo telefonicznie, a potem od razu zamówić opakowania online.

By Marek

Dodaj komentarz