impreza firmowa

impreza firmowaImprezy integracyjne w górach to świetna okazja do tego, aby spędzić czas w gronie swoich współpracowników. Podczas tego typu wydarzeń wielu pracodawców pyta o szyte na miarę scenariusze, które sprawią, iż wyjazd nabierze wyjątkowego charakteru. Firmy organizujące eventy prześcigają się w pomysłach. Warto sprawdzić, jakie scenariusze są na topie i wdrażać je w życie.

Prowadzenie firmy opiera się nie tylko na generowaniu zysków i sprawdzaniu tabel. Przedsiębiorstwo tworzą ludzie. Coraz więcej organizacji pragnie, aby ich pracownicy czuli się dobrze w swojej służbowej roli, a pracę uznawali za misję – nie konieczność. W tym celu organizowane są imprezy integracyjne w górach ze specjalnie przygotowanymi scenariuszami.

Warsztaty surivialu – czas na prawdziwe wyzwania!

Dużą popularnością cieszą się warsztaty survivalu. Dzięki nim uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do przetrwania w tak ekstremalnej sytuacji, jak noc w górach. Całe przedsięwzięcie odbywa się pod opieką uznanych specjalistów, np. byłych członków elitarnych jednostek wojskowych.

 – Firmy wymagają obecnie od organizatorów szeregu atrakcji i kompleksowego podejścia do klienta. W tym celu wynajmują pokoje, sale konferencyjne, pragną dedykowanego menu, a także dodatkowych aktywności – mówi Joanna Hoc-Kopiej, Dwór Korona Karkonoszy. – Mamy przygotowanych kilkanaście scenariuszy dostosowanych do specyfiki organizacji, wieku pracowników, a także celu integracji.

Celem zabaw integracyjnych jest budowanie zespołu, ale także pobudzenie do zdrowej rywalizacji. W związku z tym wiele firm decyduje się na runmageddon. To bieg z przeszkodami po karkonoskich lasach. Event dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości, lubią rywalizację i nie boją się wyzwań. Dobra kondycja, sprawność i wytrwałość będą niezbędne, by dobiec do mety. Po drodze czekać będą różne wyzwania, zagadki i przeszkody, np. elementy wspinaczki. To impreza integracyjna doskonale scalająca grupę – uczestnicy będą zmęczeni i ubłoceni, ale szczęśliwi. Dwór Korona Karkonoszy specjalizuje się nie tylko w ekstremalnych rozrywkach. Pamiętajmy, że runmageddon to rozrywka dla pracowników, którzy posiadają odpowiednią kondycję fizyczną, a sam wyścig ma być dla nich przyjemnością, a nie męczarnią.

Warsztaty z podstaw samoobrony lub technik relaksacyjnych

Imprezy integracyjne w górach mogą się także odbywać w duchu slow life. Życie w XXI wieku jest niezwykle wymagające. Zabieganie, presja, stres i różne niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać w tych niezwykłych czasach wymagają od nas bardzo dużej elastyczności i ostrożności. A może choć trochę przystopować? Z pewnością medytacja w naszym pięknym ogrodzie pod kierunkiem instruktora jogi nauczy wyciszać organizm, doceniać piękno świata i pomoże w odstresowaniu. Zachęcamy również do odbycia kursu samoobrony. Zdobyte doświadczenie nie tylko może pomóc w sytuacji kryzysowej, ale także dodaje pewności siebie w codziennych sytuacjach i dodatkowo świetnie scala grupę.

Bajkowy lot helikopterem

Marzenia o lataniu towarzyszą ludzkości od lat. Odkąd technologia to umożliwiła, latanie znalazło swoich zagorzałych wielbicieli. Dostarcza ono zawsze wielkiej porcji adrenaliny, ale właśnie lot helikopterem jest tu jedną z najlepszych opcji, dostarczającą największych emocji. W ramach imprez integracyjnych firmy decydują się na… lot helikopterem. To okazja do podziwiania wspaniałych, karkonoskich widoków, np. pokrytych lasami gór, jeziora Sosnówka czy ruin zamku ks. Henryka. Przelot śmigłowcem to impreza firmowa z której wspomnienia pozostaną z nami na całe życie.

Zanim wybierzemy taką atrakcję dla naszych pracowników warto wcześniej upewnić się, że nikt nie ma lęku wysokości.

Jaki scenariusz wybrać?

Scenariusz imprezy powinien być dostosowany do:

  • celu integracji. Jeśli chcemy zmotywować zespół do działania i pobudzić do zdrowej rywalizacji świetnie sprawdzą się zawody sportowe.
  • wieku pracowników. Atrakcje powinny być dobrane do wieku pracowników, a także poziomu ich aktywności fizycznej. Nie każdemu sprawi przyjemność wielokilometrowy bieg po lasach.

Nie masz pomysłu na scenariusz? Dwór Korona Karkonoszy to miejsce, w którym zajmujemy się organizacją eventów dla firm kompleksowo. Przygotujemy imprezę szytą na miarę potrzeb.

By Marek

Dodaj komentarz