smart clothing
www.cnn.com

Ubierać się można w zgodzie z obowiązującymi trendami albo w zgodzie z samym sobą. Idealnie jest gdy obydwa te warunki zostają spełnione, a ubranie jest jednocześnie modne i pasuje do nas. Można także pójść o krok dalej i sprawić, że noszone przez nas bluzki czy koszulki jeszcze bardziej się do nas dopasują; staną się niemalże naszą drugą skórą, która będzie reagować na bodźce zewnętrze jak i te pochodzące z wewnątrz naszego organizmu. Tak właśnie funkcjonuje inteligentna odzież znana niektórym pod angielską nazwą smart clothing.

Inteligentne koszulki nie tylko dla sportowców

inteligentna koszulka
pinterest.com

Specjalne koszulki z czujnikami rejestrującymi ruchy mięśni, siłę bicia serca czy też częstotliwość oddechu przydać się mogą nie tylko sportowcom podczas wyczynowego biegu, ale i każdemu z nas na co dzień, ponieważ tkaniny, z których są wykonane potrafią same odprowadzać wilgoć będącą wynikiem pocenia się i sprawić że będziemy w nich się czuć zawsze świeżo i sucho. Ponadto możemy liczyć na inteligentną odzież w kwestii zbierania i analizy danych „naszych osiągów”. Skrupulatnie zliczone pory aktywności i snu, parametry pracy serca i puls; wszystkie te informacje przekazane do specjalnych aplikacji w smartfonie lub laptopie pozwolą w pełni przyjrzeć się naszej kondycji fizycznej i postawić przed sobą nowe cele, które (a jakże by inaczej!) także będą mogły być kontrolowane za pomocą smart clothing.

Inteligentne ubranka dla maluszków

owlet baby monitor
http://www.wearables.com

Wykonane z hypoalergicznych materiałów inteligentne skarpetki dla maluszków tak naprawdę przypominają sandałki zapinane paskiem z tyłu pięty. Ich zadaniem jest przekazywanie bezpośrednio do komputera lub do smartfona opiekuna informacji na temat aktualnej pozycji dziecka, temperatury jego ciała oraz tego czy znajduje się w fazie aktywności czy snu.

Inteligentne rękawice dla zmotoryzowanych

bear tek
http://www.wearables.com

Specjalne rękawice do jazdy motorem mogą przydać się każdemu zmotoryzowanemu. Pędząc po szosach i bezdrożach dzięki specjalnym modułom wbudowanym w rękawice kierowca motoru będzie mógł kontrolować rodzaj i głośność słyszanej w słuchawkach kasku muzyki. Dodatkowo zrobi zdjęcie albo nagra filmik kamerą zdalnie sterowaną z inteligentnej rękawicy. Po prostu dotykając w określonych miejscach odbierze rozmowę telefoniczną, zatrzyma i włączy odtwarzanie muzyki, a także zrobi zdjęcie nie odrywając rąk od kierownicy.

 

źródło obrazka wyróżniającego: www.cnn.com

By Marta

Dodaj komentarz