Wydawać by się mogło, że skoro nie nosimy okularów, to badanie wzroku nie jest nam potrzebne. Nic bardziej mylnego. Okulistę powinno odwiedzać się przynajmniej raz w roku, aby sprawdzić czy nic niepokojącego się nie dzieje. Dzięki temu w porę będzie można wychwycić ewentualne zmiany i podjąć skuteczne leczenie. Problemy z oczami to nie tylko wada wzroku, ale również różnego rodzaju choroby, jak jaskra czy zaćma. Czy można wykonać bezpłatne badanie wzroku?
Gdzie wykonać bezpłatne badanie wzroku?
Bezpłatne badanie wzroku w Gliwicach można wykonać między innymi w salonach optycznych, które zajmują się sprzedażą okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych oraz soczek kontaktowych. Tego typu miejsca działają w wielu miastach w Polsce. Można je znaleźć głównie w galeriach czy centrach handlowych. Znajdują się w dużych, jak i mniejszych miastach, a także miasteczkach. Ogólnopolskie sieci optyczne proponują klientom całkowicie nieodpłatne badania wzroku, które nie zobowiązują do zakupu okularów ani soczewek.
W salonie można wykonać badanie wzroku, które charakteryzuje się precyzyjnym pomiarem wady wzroku. Podczas badania sprawdzane jest dno oka, ciśnienie w oku, a także wychwytywane są wszelkie niepokojące zmiany. W trakcie badania jest możliwość doboru odpowiedniej formy korekcji, która pomoże z wadą wzroku. Badań najczęściej dokonują optometryści, którzy zajmują się korekcją wzroki i rehabilitacją wad.
Kto może wykonać bezpłatne badanie wzroku?
Bezpłatne badanie wzroku może wykonać każdy, kto zjawi się w salonie optycznym. Jest to badanie polecane osobom, które spędzają wiele godzin przez ekranem komputera czy innych urządzeń elektronicznych, a także pracują w warunkach niekorzystnych dla oczu. To osoby z grupy ryzyka, które powinny często badań wzrok i dobierać odpowiednią formę korekcji, na przykład soczewki jednodniowe w Gliwicach. Dzięki temu można szybko zareagować i w razie problemów podjąć stosowne leczenie. Bezpłatne badania wzorku to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z różnymi wadami wzroku takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Dzięki temu osoby te mogą regularnie sprawdzać czy wady postępują czy nie i zmieniać sposoby ich korekcji. Nie muszą przy tym czekać na wizyty u okulistów w ramach NFZ czy też pracownicze badania okresowe.