plakat keep calm
upload.wikimedia.org

Odnalezienie w 2000 roku nigdy nie rozpowszechnionego plakatu propagandowego brytyjskiego rządu z okresu II wojny światowej było jak odczytanie wiadomości z przeszłości. Hasło KEEP CALM AND CARRY ON – „Zachowaj spokój i rób swoje” okazało się ponadczasowym przesłaniem aktualnym również w naszych czasach.

Wypisane dużą czcionką, białymi, wyraźnymi literami na czerwonym tle pod symbolem brytyjskiej korony miało dać otuchę obywatelom Zjednoczonego Królestwa w chwilach najcięższej próby, która jednak na szczęście nie nadeszła. Po zwycięskiej wojnie większość z 2,5 mln plakatów została zniszczona i być może nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie para antykwariuszy z Alnwick, która przypadkiem natknęła się na jeden z nielicznych ocalałych egzemplarzy i wspaniałomyślnie zawiesiła go na ścianie antykwariatu tuż przy okienku kasowym.

Od pierwszego dnia plakat wzbudzał duże zainteresowanie, do tego stopnia, że dziś znany jest na całym świecie, a jego przesłanie inspiruje do nadawania mu wciąż nowych znaczeń. Twórcy memów zdecydowanie zachowują spokój i robią swoje 🙂

zachowaj spokój i się ożeń
http://www.thetomkatstudio.com/

 

zachowaj spokój i nic nie rób
http://ninjawithglasses.deviantart.com/
zachowaj spokój i idź na zakupy
www.pinterest.com
zachowaj spokój i oj tam
www.pinterest.com
zachowaj spokój i zakochaj się
http://freedeskwallpapers.com/
teraz panikuj i wariuj
http://iam.th3q.com/

By Marta

Dodaj komentarz