plytki ceramiczne

Kształt płytek ceramicznych ma znaczący wpływ na ich wygląd, łatwość montażu i funkcjonalność. Oto kilka najpopularniejszych kształtów płytek ceramicznych i ich właściwości!

Kwadratowe płytki

Płytki kwadratowe są bardzo wszechstronne i mogą być używane do wielu zastosowań, w tym do podłóg, ścian i blatów. W ofertach producentów takie płytki oferowane są w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do konkretnych oczekiwań.

Płytki tego rodzaju to klasyczny wybór, który po zainstalowaniu w prosty wzór może stworzyć ponadczasową i tradycyjną estetykę. Właśnie dlatego nigdy nie wychodzą one z mody.

Płytki prostokątne

Prostokątne płytki mogą wizualnie wydłużyć przestrzeń po zainstalowaniu na ścianach albo na podłogach.

Są one często używane, aby małe obszary wyglądały na większe. W tym celu często stosowane są płytki wielkoformatowe, na przykład można znaleźć je w ofercie marki Venis Porcelanosa – https://cerdesign.pl/49_venis znanej z wysokiej klasy płytek.

Prostokątne płytki są również popularne do tworzenia nowoczesnych i współczesnych projektów, gdy są ułożone w stos lub wzór w jodełkę.

Płytki sześciokątne – heksagony

Heksagonalne, czyli sześciokątne płytki oferują wyjątkowy i przyciągający wzrok geometryczny wzór. Mogą stworzyć efektowne kompozycje, gdy zostaną użyte jako okładziny podłogowe lub ścienne.

Sześciokątne płytki można układać w różne wzory, takie jak motywy plastra miodu lub kwiatów, dlatego często wybierane są one wtedy, gdy realizowane są kreatywne i niestandardowe projekty.

Płytki ośmiokątne

Płytki ośmiokątne często kojarzą się z wzorami tradycyjnymi i vintage, szczególnie w połączeniu z mniejszymi kwadratowymi płytkami, tworząc niebanalny wzór szachownicy.

Te płytki mają ponadczasowy wygląd, który może dodać odrobinę klasycznej elegancji pomieszczeniom takim jak łazienki i kuchnie.

Kafelki mozaikowe

Płytki mozaikowe są małe i mają różne kształty, na przykład kwadratowe, sześciokątne, okrągłe. Służą do tworzenia skomplikowanych wzorów w formie mozaik.

Płytki mozaikowe umożliwiają wysoki poziom personalizacji, dzięki czemu nadają się do dodawania elementów artystycznych lub dekoracyjnych do ścian, podłóg i innych przestrzeni.

Płytki w kształcie rybiej łuski

Płytki typu rybia łuska, znane również jako płytki łuska lub płytki wachlarzowe, mają charakterystyczny zakrzywiony kształt, który dodaje przestrzeniom efektowny wygląd.

Kształt tych płytek stwarza wrażenie ruchu i może być użyty do wywołania w projekcie wrażenia wody lub fal.

Arabeskowe płytki

Płytki arabeskowe mają skomplikowany kształt nawiązujący do orientu. Często stosuje się je, aby dodać przestrzeniom elegancji i bliskowschodniego lub śródziemnomorskiego stylu.

Płytki arabeskowe są powszechnie używane jako płytki akcentujące, na przykład są one często stosowne na ścianach w kuchni.

By Marek

Dodaj komentarz