czyste powietrze

czyste powietrzeProblem z nie najlepszą jakością powietrza, wraca co roku jak bumerang, głównie ze względu na smog, jednak prawda jest taka, że nie tylko w sezonie grzewczym w powietrzu znajdują się zanieczyszczania, które negatywnie oddziałują na organizm. Dobrym i skutecznym orężem w walce z zanieczyszczeniami i alergenami znajdującymi się w powietrzu jest oczyszczacz powietrza.

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, w tym te z funkcją nawilżania i takie bez tej funkcji, jeśli wilgotność w Twoim domu jest na odpowiednim poziomie w zupełności wystarczy model bez funkcji nawilżania.

Oczyszczacz powietrza bez funkcji nawilżania odetchnij pełną piersią we własnym domu

Zanieczyszczenia, które wdychamy wraz z powietrzem nie pozostają bez znaczenia dla naszego organizmu. Mogą powodować choroby układu oddechowego, ale nie tylko. Zanieczyszczone powietrze wpływa negatywnie również na inne układy w organizmie, oraz sprzyja rozwojowi alergii. Walka z zanieczyszczonym powietrzem nie musi być wcale trudna, przynajmniej we własnych czterech ścianach, a pomoże nam w tym zadaniu dobrej jakości oczyszczacz powietrza.

Jaki to zatem dobry oczyszczacz powietrza?

O skuteczności oczyszczacza decydują przede wszystkim filtry, które są odpowiedzialne za skuteczną filtrację powietrza, warto zwrócić uwagę czy dany model posiada filtr HEPA, dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie filtru węglowego, który wspomoże w eliminacji, np. brzydkich zapachów. Coraz więcej producentów decyduje się także, na stosowanie generatorów jonów, jak np. w SHARP FP-J60EUW oczyszczacz z jonizatorem. Wybierając najlepszy oczyszczacz powietrza, powinniśmy zdecydować się na takie, które działają cicho, z możliwością ustawiania cichego lub nocnego trybu pracy, wówczas działanie urządzenie nawet w nocy, nie będzie zakłócać snu domowników. Urządzenie do filtracji powietrza powinno być bezpieczne, warto również aby miało blokadę rodzicielską, a także możliwość pracy w trybie automatycznym , co znacznie ułatwi jego obsługę.

SHARP FP-J60EUW oczyszczacz powietrza i SHARP FP-J80EU-W- modele z serii FP-J

Oczyszczacze powietrza marki Sharp, już od 20 lat proponują innowacyjne rozwiązania do naszych domów. Najnowsza seria FP-J to seria skierowana do osób, które nie potrzebują funkcji nawilżania, ponieważ wszystkie modele z tej serii zostały pozbawione tej funkcji. Choć seria FP-J to aż 4 produkty, najlepiej prezentują się SHARP FP-J60EUW oczyszczacz i SHARP FP-J80EU-W, to modele które sprawdzą się w większych pomieszczeniach, w przypadku SHARP FP-J60EUW powierzchnia oczyszczania wynosi 48m2 natomiast w SHARP FP-J80EU-W 62m2. Również wydajność obu modeli jest na wysokim poziomie. Obydwa oczyszczacze powietrza z serii FP-J stosują złożony proces filtracji oparty na kilku filtrach oraz jonizacji powietrza takie działanie umożliwia wyeliminowanie z powietrza zanieczyszczeń, w tym alergenów, roztoczy, wirusów i bakterii.

SHARP FP-J60EUW oczyszczacz jest tańszy, niż jego większy brat, jednak posiada nieco mniej funkcji, czujników i wskaźników, co nie oznacza, że jest ich za mało.

Warto sprawdzić oczyszczacze powietrza od japońskiego producenta, w tym te z serii FP-J, oczyszczacze powietrza z jonizatorem.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

By Marek

Dodaj komentarz