sprzedaz interneowa

sprzedaz interneowa

„Czy kurierzy dostarczają paczki w soboty?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście pracy firm kurierskich. Nie ma się czego dziwić! Ludziom coraz częściej zdarza się zamawiać coś na ostatnią chwilę, nawet pod koniec tygodnia. Wizja paczki przetrzymanej w sortowni przez cały weekend w niektórych przypadkach może przerażać odbiorców. Co robić w takim przypadku? Czy odbiór przesyłki w weekend jest w ogóle możliwy?

Dostawa w sobotę – czy to możliwe?

Jeszcze kilka lat temu praca kuriera kończyła się zwykle w piątek, a wszystkie przesyłki, które nie zdążyły dotrzeć do adresatów przed weekendem, spędzały go w magazynach, bądź sortowni. Mamy jednak rok 2022, a firmy kurierskie na każdym kroku udowadniają, że chcą stawać się bardziej przystępne dla swoich klientów. Jednym z przodujących w tej kwestii przewoźników jest InPost. Dzięki dobrej logistyce i sprawnie działającemu systemowi magazynowania paczek firma jest w stanie przetwarzać zamówienia 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nie oznacza to jednak, że każda jest w stanie dotrzeć do odbiorcy w dni wolne od pracy. W standardowej ofercie InPost paczek dostarczanie paczek odbywa się od poniedziałku do piątku. Jeśli jednak zależy ci na jak najszybszym transporcie przesyłki (nawet w weekendy), możesz skorzystać z usług Paczkomatu®.

Czy Paczkomat® działa w sobotę?

Stale powiększająca się sieć Paczkomatów® InPost jest dostępna zarówno dla nadawców, jak i odbiorców 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W marcu 2020 firma wprowadziła usługę o nazwie „InPost Paczka w Weekend”, dzięki której przesyłki mogą docierać do skrytek również w soboty i niedziele. To rozwiązanie zostało wprowadzone w życia głównie z myślą o przemyśle e-commerce – ponad 82% przedsiębiorców stwierdziło, że chce mieć możliwość nadawania paczek w weekend. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu tej branży sprawdź informacje dostępne na https://sprawnawysylka.pl/ecommerce/. Twoja paczka zostanie dostarczona do danego Paczkomatu® w weekend, tylko jeśli zostanie nadana przed godziną 13 w piątek lub sobotę. Wysłaną w ten sposób przesyłkę można odebrać wyłącznie ze skrytki – na chwilę obecną nie można wybrać opcji dostarczenia wysyłki pod wskazany adres.

Dostawa w sobotę – największe plusy

Możliwość nadawania i odbierania przesyłek w soboty i weekendy, tak jak wspomnieliśmy wyżej, jest szczególnie ważna w biznesie e-commerce. Szybki system przesyłania zamówionych produktów może w znacznym stopniu stanowić o sukcesie sklepu internetowego. Jednak nie tylko handlowcy korzystają na tym rozwiązaniu. „Paczka w Weekend” sprawdza się także w sytuacjach awaryjnych, w których potrzeba coś załatwić na ostatnią chwilę. Kurtki, czy sprzęt elektroniczny pozostawione u znajomych mieszkających na drugim końcu, bez problemu zmieszczą się do skrytek Paczkomatów®. Możliwość odbioru przesyłki w weekend jest również przydatna dla mocno zapracowanych osób, które po prostu nie mają czasu na odbiór paczki w tygodniu roboczym.

By Marek

Dodaj komentarz