telefon

 

telefonNiezależnie od tego, czy celem majówki jest górska wyprawa, spływ kajakowy czy własna działka, jednym z akcesoriów, które musimy ze sobą zabrać jest telefon. Podczas outdoorowego wypoczynku często korzystamy z telefonu w trudnych warunkach, dlatego powinien on posiadać szereg odpowiednich rozwiązań. Takie kryteria spełniają modele marki Maxcom:  MM918 Strong, MM735 z opaską SOS  czy MM740.

Majówka to czas wypoczynku w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. Dlatego tak chętnie wybieramy m.in. aktywności na wodzie, jak spływ kajakowy, piesze wędrówki, czy też stawiamy na spędzenie kilku dni na działce. W każdym z tych wariantów potrzebujemy telefonu, który zapewni nam łączność ze światem w zróżnicowanych warunkach. Szeroką ofertę rozwiązań telekomunikacyjnych w swojej ofercie posiada polska marka Maxcom. Oto kilka wybranych modeli.

Wytrzymały telefon na ekstremalne warunki

Wystarczy chwila nieuwagi i telefon wypada z kieszeni lub plecaka na ziemię. Czasem kończy się to jedynie powierzchownymi uszkodzeniami obudowy. Gorzej, jeśli telefon tak niefortunnie wypadnie nam na jezdnię czy chodnik, że uszkodzeniu ulegnie przednia szybka lub wyświetlacz. W tej sytuacji koszty jego naprawy mogą przyprawić o ból głowy, a my pozostaniemy w sytuacji utrudnionego kontaktu ze światem. Dodatkowym ryzykiem uszkodzenia dla delikatnych modeli telefonów jest piasek, który z łatwością dostaje się do wszystkich otworów w smartfonach, głównie do złącza ładowania oraz słuchawkowego. Dla osób, które planują korzystać z telefonu w trudnych warunkach producenci sprzętu proponują telefony wzmocnione. Takim przykładem jest Maxcom Strong MM918, który posiada obudowę z wytrzymałych materiałów, odpowiednio osłonięty ekran oraz zabezpieczenia gniazd ładowania, wejścia słuchawkowego, czy slotów na kartę pamięci oraz SIM. Charakteryzuje się wytrzymałością na pył i wodę, którą wyraża norma IP68. Długotrwałe przebywanie w trudnych warunkach sprawia, że nie zawsze mamy możliwość naładowania telefonu. Maxcom MM918 został wyposażony w baterię o pojemności 2500 mAh, która zapewnia do 520 godzin czuwania na jednej karcie sim lub 378 godzin na dwóch kartach sim i do 17 godzin rozmów w technologii 2G lub 9 godzin w technologii 3G.

Gdy potrzebna pomoc

Podczas spaceru w lesie, biegania czy rowerowej wycieczki może nam się przydarzyć nieprzewidziana sytuacja, taka jak nagła kontuzja, reakcja alergiczna na ukąszenie lub po prostu możemy się zgubić myląc trasę. W takich przypadkach bez telefonu ani rusz. Wówczas sprawdzi się model Maxcom MM735. Telefon wyposażony jest w bezprzewodową, wodoodporną opaskę SOS, która umożliwia automatyczne połączenie na zaprogramowany numer w trybie głośnomówiącym. Łatwy w użyciu przycisk, umożliwia bezpośrednie połączenie się z telefonem i wykonanie określonej akcji np.: wezwanie pomocy pod 112, skontaktowanie się z bliskimi lub przesłanie im SMS-em swojej lokalizacji GPS. Opaska SOS jest wykonana z elastycznego, a zarazem delikatnego materiału, który nie powoduje otarć na skórze. Akcesorium to jest dołączone do zestawu telefonu Maxcom Comfort MM735 po to, by  czuć się pewniej, bez względu na to gdzie jesteśmy. Model ten dodatkowo wyposażono w latarkę, którą można włączyć i wyłączyć bez konieczności szukania polecenia w menu telefonu – aktywuje się ją przyciskiem z boku urządzenia tuż przy wyświetlaczu.

Bezproblemowe ładowanie

Kiedy pakujemy się na majówkę, zazwyczaj sporo miejsca w podróżnej torbie zajmują kable i ładowarki. Z kolei, gdy już dotrzemy do celu wyprawy, szczególnie jeśli jest to miejsce z dala od cywilizacji lub na polu namiotowym, trudno czasem o dostęp do prądu, a co za tym mamy kłopot z ładowaniem telefonu. W takich sytuacjach sprawdza się model Maxcom Comfort MM740  z wbudowaną ładowarką i mocną baterią (1000mAH). Jedno ładowanie wystarcza na wiele godzin, a nawet dni (w zależności od użytkowania). Maxcom Comfort MM740 jest dodatkowo wyposażony w duże widoczne przyciski, szeroki wyświetlacz, a także funkcję SOS, która ułatwia wykonywanie telefonów alarmowych bez konieczności przeszukiwania zapisanych kontaktów lub wpisywania numeru. Solidną podstawą modelu Comfort MM740 będzie bezprzewodowy głośnik, który umożliwia rozmowy podczas wykonywania codziennych domowych czynności, a także słuchanie radia. Wszystko to sprawia, że model ten jest idealnym towarzyszem majówki np. na działce wypoczynkowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie zagrożenia, na które jest narażony nasz smartfon, a w konsekwencji i my sami, gdy pozostaniemy bez kontaktu ze światem, warto dobrze przemyśleć wybór modelu telefonu i wziąć pod uwagę okoliczności, w jakich będziemy z niego korzystać.

By Marek

Dodaj komentarz