sofa

sofaSofy z funkcją spania mogą być rozkładane na różne sposoby. Wśród dostępnych modeli znajdują się również sofy rozkładane do przodu. Jak działają? Jakie mają zalety i wady? Kiedy warto je zakupić? Podpowiadamy!

Jak działa sofa rozkładana do przodu?

Rozkładanie sofy może odbywać się na kilka sposobów w zależności od jej konstrukcji. Kiedyś bardzo popularne były sofy z systemem klik-klak, czyli wyposażone w specjalne zawiasy, które opuszczały oparcie. Teraz natomiast często wybierana jest sofa rozkładana do przodu, która składa się z elementów wysuwanych z jej przodu, które układają się na wygodną przestrzeń do snu.

Konstrukcja sofy rozkładanej do snu wykorzystuje podwójny materac w siedzisku, który wysuwany jest z sofy. Rozłożenie tego typu mebla jest zatem bardzo proste i dodatkowo bezpieczne. Aby go rozłożyć, należy wysunąć część siedziska do przodu, a potem rozłożyć element siedziska. Dostępne są też sofy, które doskładają się całkowicie za jednym pociągnięciem, bez potrzeby składania dodatkowych elementów. Składanie mebla jest równie proste.

Zalety i wady sof rozkładanych do przodu

Gdy poszukujesz nowej sofy rozkładanej, sofa rozkładana do przodu może być strzałem w dziesiątkę. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, warto zapoznać się bliżej zarówno z jej zaletami, jak i wadami.

Zalety sof rozkładanych do przodu:

  • Zapewniają dużą przestrzeń do wypoczynku,

  • Dobrej jakości sofy tego typu są bardzo komfortowe,

  • Rozkładanie i składanie sofy jest szybkie i bezpieczne,

  • Sofa może posiadać pojemnik na pościel.

Wady sof rozkładanych do przodu:

  • Wymagają przestrzeni przed sofą, aby ją rozłożyć,

  • Niskiej jakości sofy mogą być niewygodne ze względu na zastosowanie gorszej klasy materiałów.

Sofa rozkładana do przodu – kiedy warto ją wybrać?

Na mebel jak sofa rozkładana do przodu warto zdecydować się wtedy, gdy poszukuje się komfortowego mebla do wypoczynku w salonie oraz jednocześnie służącego jako łóżko sypialniane.

Takie sofy często kupowane są do salonów w kawalerkach, gdzie nie ma możliwości ustawienia łóżka, a także do pokojów dziecięcych, gdzie służą jednocześnie jako sofa oraz miejsce do spania. Sprawdzą się też w salonach i w pokojach gościnnych, gdy trzeba przyjąć gości.

Gdzie można kupić sofy rozkładane do przodu?

Obecnie meble jak sofa rozkładana do przodu oferowane są przez różnych producentów, którzy mogą wykonać je także na zamówienie klienta w różnych wariantach tkanin obiciowych do wyboru.

Zamówienia na wygodne sofy rozkładane do przodu można składać obecnie także w internecie – meble będzie doręczony bezpośrednio pod określony przez klienta adres.

By Marek

Dodaj komentarz