wybór dostawcy energiihttp://www.mtp.pl/

O tym, że wzrasta nasza świadomość jako odbiorców prądu nie trzeba nikogo z nas przekonywać. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że prąd nie bierze się ze ściany, tylko powstaje w wyniku procesów bardzo inwazyjnych dla naszego środowiska naturalnego. Dodatkowo coraz większa liczba osób stara się racjonalnie zużywać energię elektryczną, tak by nie marnować i tak mocno nadszarpniętych naturalnych zasobów. Dobrze, gdy nasze wysiłki wpiera odpowiedzialny społecznie dostawca. Sprawdźmy, czy firma z którą podpisaliśmy umowę o dostawę energii do takich właśnie należy.

Czy nasz dostawca wspiera oszczędność energii?

odpowiedzialny dostawca prądu
http://www.eko-samorzadowiec.pl/

Dostawcy energii elektrycznej w Polsce mają wiele możliwości, żeby wpływać na oszczędzanie energii przez swoich klientów. Przede wszystkim mogą promować racjonalne zarządzanie zużyciem prądu w każdym gospodarstwie domowym. Wprowadzenie elektronicznej obsługi klienta pozwala każdemu kontrolować stan płatności i rachunków za prąd. Niektóre firmy energetyczne finansują kampanie edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, organizują konkursy i zabawy mające w przyjemny sposób przekazać wiedzę, jak oszczędzać energię. Jeśli twojemu dostawcy zależy raczej na tym byś płacił wyższe rachunki, niż na nich oszczędzał, to znak że czas na zmianę dostawcy prądu.

Czy nasz dostawca korzysta z odnawialnych źródeł energii?

energia odnawialna w domu
www.domowy.pl

Firmy energetyczne przyjazne środowisku, to takie które wspierają rozwój badań i inwestycji w odnawialne źródła energii. Odpowiedzialni społecznie dostawcy prądu budują farmy wiatrowe i wspierają swoich klientów w zakładaniu paneli fotowoltaicznych. W ten sposób przestają oni być biernymi konsumentami energii elektrycznej ale stają się prosumentami, czyli po części również aktywnymi jej producentami. Jeżeli względy ekologiczne nie są dla twojego dostawcy tak samo ważne jak dla ciebie, to znak , że czas na zmianę dostawcy prądu.
Sprawdź tutaj, który dostawca spełnia powyższe oczekiwania świadomych odbiorców prądu: http://www.rwe.pl/pl/dla-domu

By Marta

Dodaj komentarz