usuwanie dpf

Wiele osób wie, że filtr DPF może powodować wiele problemów podczas eksploatacji auta. Przede wszystkim będą to jednak problemy wynikające z konieczności jego wymiany lub czyszczenia. Jednak gdzie można tego dokonać? W jaki sposób pozbyć się filtra DPF?

Gdzie można usunąć filtr DPF?

Choć usuwanie DPF w Rzeszowie jest popularne wśród klientów, nie każdy wie gdzie można go dokonać. Aby znaleźć odpowiednią firmę, która się tym zajmuje, wystarczy skorzystać z internetu. W tym celu można wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, która pomoże znaleźć interesujące nas przedsiębiorstwa. Warto także podać naszą lokalizację, dzięki czemu będziemy w stanie uzyskać wiele wyników w naszej okolicy.

Innym popularnym ostatnio rozwiązaniem jest chiptuning w Rzeszowie. Pozwala on nie tylko podnieść moc naszego samochodu, w związku z czym wzrośnie jego moc, ale także obniżyć spalanie, co zwiększy jego ekonomiczność. Są to główne dwa powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie tego zabiegu w swoim samochodzie. Zarówno usunięciem filtra DPF, jak i chiptuningiem zajmują się podobne warsztaty, dzięki czemu czynności te można przeprowadzić w jednym miejscu.

Jakie czynności wykonuje się podczas usuwania filtra DPF?

Oczywiście, nie są to tanie rzeczy. W większości przypadków wykonują je wyspecjalizowane serwisy. Pomimo tego, coraz więcej użytkowników samochodów decyduje się na ich przeprowadzanie. W związku z tym, na rynku pojawia się wiele serwisów, które zaczynają się specjalizować w tego typu przedsięwzięciach. Zarówno chiptuning, jak i usunięcie filtra DPF można często wykonać w tym samym serwisie, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

Podczas usuwania filtra DPF, przede wszystkim wykonuje się jednak jego wycięcie. Należy go fizycznie usunąć z samochodu, ponieważ jest on umieszczony w układzie wydechowym. Następnie, należy także przeprogramować sterowniki samochodu tak, aby nie wykrywały one braku filtra, co może spowodować wystąpienie błędów uniemożliwiających jazdę.

By Marek

Dodaj komentarz