Już wkrótce podczas Targów Warsaw Pack, które potrwają od 23 do 25 listopada, na stoisku firmy Silny&Salamon będzie można zapoznać się z technologią pakowania Autobag, która sprawdza się w branżach: meblarskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, odzieżowej czy e-commerce. Wystawca zaprezentuje działanie aż siedmiu maszyn, systemy wspomagające pakowanie poprzez ważenie i liczenie, a także rozwiązania inwentaryzacyjne oparte o technologię RFID.  

Na Targach Warsaw Pack przedstawiciele różnych branż będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które wspomagają procesy pakowania i logistyczne. Katarzyna Bieńkowska, prezes Silny&Salamon zaprasza do odwiedzenia stoiska nr B2.117, gdzie eksperci pokażą jak usprawnić procesy i dobrać właściwie opakowanie.

– Zaprezentujemy systemy, które pomogą rozwiązać specyficzne problemy przy pakowaniu różnych produktów. Na miejscu będzie można również osobiście sprawdzić jak efektywne, jakościowe, estetyczne i ekologiczne są nasze propozycje – zachęca. Natomiast osoby, które już dziś chciałby poznać rozwiązania Autobag, mogą skorzystać z bezpłatnych testów pakowania i zgłosić taką chęć poprzez formularz.

Drobne elementy – policzone i spakowane

Specjalistów z sektorów: budowlanego, meblarskiego i motoryzacyjnego zainteresuje system pakowania składający się z podajnika Maximizer i maszyny Autobag® 550, przeznaczony do kompletowania zestawów drobnych elementów, które trudno podać za pomocą bębna. Na miejscu, przy wykorzystaniu Autobag® 550 zestawionego z urządzeniem o wysokiej czułości ważenia i liczenia – Accuscale, będzie można samodzielnie, szybko i z dużą dokładnością spakować w komplety, takie akcesoria jak: śrubki, nakrętki, podkładki, uszczelki czy kołki. Ciekawym rozwiązaniem, po raz pierwszy zaprezentowanym w Polsce, będzie kompaktowa maszyna PS 125®, która w połączeniu z bębnem liczącym, precyzyjnie liczy i pakuje drobne elementy.

Usprawnienia dla e-commerce

Z kolei przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych poznają atuty modelu Autobag® 850S, wyposażonego w technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem, co eliminuje dodatkowy element procesu. Innym modelem do przetestowania będzie maszyna Autobag®650H poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież czy elementy giętkie. Zdaje ona egzamin również przy towarach o regularnych kształtach czy pakowaniu całych zestawów.

Kolejny krok – inwentaryzacja

Odwiedzający Warsaw Pack, na stoisku Silny&Salamon, będą mogli zapoznać się też z ISS Dispatcher, systemem opartym na technologii RFID dostarczonej przez ISS RFID, który wspiera procesy załadunku i rozładunku poprzez odczyt opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTI) i weryfikację w czasie rzeczywistym. Do RTI trafiają produkty spakowane na Autobag 650®H. Dodatkowo przy pomocy systemu ISS Inventory będzie można przeprowadzić inwentaryzację pojemników wyposażonych w tagi RFID, tym samym sprawdzić zgodność ładunku.

Specjaliści w optymalizacji pakowania

Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Dystrybutor proponuje nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Taką chęć można zgłosić na adres karol.szostak@pakowanie.biz, poprzez formularz, a w wirtualnym showroomie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn.  Warto także obserwować profil firmy na LinkedIn Silny & Salamon – wyłączny dystrybutor APS Autobag.

By Marek

Dodaj komentarz