waporyzacja

waporyzacjaWaporyzatory to bardzo popularne urządzenia, których celem jest waporyzacja. Czym dokładnie jest ten proces i dlaczego warto korzystać z waporyzatorów?

Waporyzacja – co to jest?

Termin waporyzacji odnosi się do procesu polegającego na podgrzewaniu z wykorzystaniem pary wodnej. Tego typu proces może być prowadzony za pomocą urządzeń określanych jako waporyzatory.

Waporyzacja jest stosowana w celu odparowania i wykorzystania substancji aktywnych znajdujących się w roślinach. Najczęściej używana jest ona w celu stosowania suszu konopnego, w którego składzie znajduje się wiele substancji aktywnych, między innymi dobroczynne CBD.

Waporyzacja a palenie – czym się różnią?

Nie należy mylić ze sobą waporyzacji i palenia, ponieważ są to całkowicie odmienne procesy, które mają również inne skutki.

W trakcie waporyzacji nie dochodzi do procesów spalania. Wobec tego nie pojawiają się wtedy również szkodliwe substancje smoliste, które mają toksyczny wpływ na układ oddechowy. Mogą one prowadzić do jego podrażnienia, zapaleń, a także do znacznie poważniejszych problemów, w tym do nowotworów układu oddechowego.

Waporyzacja polega na lekkim podgrzewaniu materiału, dlatego też temperatura jest wtedy znacznie niższa niż przy paleniu, co pociąga za sobą dodatkowe korzyści. Właśnie dlatego tak wiele osób przechodzi dzisiaj z palenia właśnie na waporyzację.

Zalety waporyzacji

Wśród najważniejszych zalet związanych z waporyzacją warto wskazać między innymi na:

1. Lepszą ochronę zdrowia – waporyzatory nie powodują spalania substancji, co może powodować pojawienie się szkodliwych substancji, dlatego są one bezpieczniejsze dla zdrowia, zwłaszcza dla układu oddechowego.

2. Efektywniejsze wykorzystanie suszu – podgrzewany susz umieszczony w waporyzatorze jest efektywniej wykorzystywany niż wtedy, gdyby był spalony. Można więc zastosować go mniej, aby uzyskać równie dobry efekt.

3. Brak nieprzyjemnego zapachu – waporyzatory nie spalają suszu, dlatego ich używaniu nie towarzyszy wtedy nieprzyjemny zapach, popiół.

4. Skuteczniejsze działanie – za pomocą waporyzacji można sprawić, że susz będzie działać efektywniej, ponieważ dochodzi wtedy do uwolnienia jego substancji aktywnych, a nie do ich spalenia.

5. Proste stosowanie – nowoczesne waporyzatory to bardzo łatwe w używaniu urządzenia.

Jak wybrać waporyzator?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele typów waporyzatorów. Jednym z często kupowanych modeli jest oferowany przez firmę Fenix waporyzator o nazwie Fenix Mini. Jest on małym i poręcznym urządzeniem z szeroką regulacją oraz długim czasem pracy na akumulatorze.

By Marek

Dodaj komentarz