siatka zgrzewana

Siatka zgrzewana może być użyta w wielu gałęziach przemysłu. Czym charakteryzuje się ten rodzaj siatki? Jakie ma ona przeznaczenie?

Jak produkowana jest siatka zgrzewana?

Siatki są niezwykle wszechstronnymi materiałami, które są wykorzystywane w różnych procesach i pracach. Wśród dostępnych typów siatek znajdują się siatki zgrzewane – https://sitodrut.com.pl/siatki-zgrzewane/ które powstają z użyciem specjalnych zgrzewarek.

Siatka zgrzewana jest zbudowana z układanych prostopadle drutów, najczęściej stalowych, kwasoodpornych czy ocynkowanych, które następnie poddawane są wysokiej temperaturze oraz naciskowi, by doszło do ich trwałego połączenia.

Tak powstałe siatki zgrzewane mogą mieć zróżnicowane parametry pod kątem ich wymiarów, prześwitu oczek czy wykończenia, na przykład przez malowanie proszkowe czy powlekanie PCV.

Jakie przeznaczenie ma siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana jest bardzo uniwersalnym produktem, który może być wykorzystywany w wielu obszarach przemysłu. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych zastosowań siatki zgrzewanej:

  • Budownictwo – siatki zgrzewane mogą być stosowane jako elementy konstrukcyjne lub wzmacniające w budynkach oraz innych obiektach infrastrukturalnych, na przykład w mostach, drogach. Bardzo często używane są one do wzmacniania betonu, aby wykonać żelazobeton – żelbet.
  • Ogrodzenia – siatki te często używane są szybkiego i łatwego wykonania ogrodzeń różnych obszarów, na przykład zakładów przemysłowych, produkcyjnych, ale też obiektów mieszkalnych. W tym celu można wybrać także dekoracyjne siatki w różnych kolorach, z ozdobnymi przetłoczeniami.
  • Balustrady – z siatek zgrzewanych można łatwo wykonać balustrady przeznaczone do wykończenia schodów, balkonów, antresoli.
  • Ogrodnictwo – są one stosowane jako ogrodzenia w ogrodach, sadach, ponieważ dobrze chronią je przed zwierzętami.
  • Przemysł – wykonuje się z nich różne konstrukcje w wielu gałęziach przemysłu, na przykład jak motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym, petrochemicznym czy chemicznym. Mogą być stosowane jako zabezpieczenia maszyn, produkuje się z nich pojemniki, kosze, elementy filtracyjne, separatory.
  • Hodowla zwierząt – z siatek zgrzewanych można wykonać wybiegi, klatki oraz woliery przeznaczone dla zwierząt, między innymi dla ptaków, psów. Wyróżniają się one wysoką wytrzymałością.

Siatki zgrzewane mają zatem rozległe przeznaczenie. Różne rodzaje tych materiałów dostępnych w sprzedaży, a także możliwość wykonania ich na zamówienie, powoduje, że można dopasować je do różnych potrzeb w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko.

By Marek

Dodaj komentarz