wypalenie zawodowe

wypalenie zawodowe

W styczniu robimy plany na nadchodzący rok. Często myślimy o zmianie pracy, ale nie jesteśmy pewni, czy to już ten moment. Marta Woźny-Tomczak, trenerka biznesu i ekspertka ds. HR, która jest na 9. miejscu na liście 25 Mistrzyń LinkedIn w Polsce w magazynie Forbes Women, doradza, po czym poznać, że już czas na zmiany w karierze zawodowej, jak się ich nie bać oraz jak szybko i skutecznie znaleźć nową, dobrą pracę.

Niepewne czasy pandemii, szalejąca inflacja i pogarszające się warunki bytowania dla części osób sprzyjają – dla części nie – w podejmowaniu decyzji wprowadzających duże zmiany w naszym życiu, zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Prawda jest taka, że lęk przed zmianą pracy potrafi paraliżować bardziej niż stresujący szef. Jeśli jednak niesatysfakcjonująca praca powoduje, że cierpimy my i nasza rodzina, warto zapytać siebie, co jest dla nas ważne i czego tak naprawdę chcemy. Przy podejmowaniu decyzji warto wspomóc się listą opracowaną przez Martę Woźny-Tomczak, która określi, czy powinniśmy poczynić kroki w kierunku zmiany pracy.

LISTA 11 SYMPTOMÓW POKAZUJĄCYCH, ŻE JUŻ CZAS ZMIENIĆ PRACĘ:

 1. Przestajesz się rozwijać w obecnej pracy. Może być to brak możliwości awansu lub brak inwestycji czasu i pieniędzy ze strony firmy w twoje kompetencje specjalistyczne.
 2. Nie spełniasz swoich marzeń, nie tylko zawodowych, ale także życiowych. Masz nieudane życie prywatne kosztem zbyt obciążających obowiązków zawodowych.
 3. Chroniczny smutek / frustracja z powodu pracy, chandra lub długotrwały niski poziom energii.
 4. Brak poczucia sensu tego, co robisz.
 5. Brak koncentracji uwagi, najczęściej wtedy, gdy siadasz za biurkiem i zaczynasz realizować zadania służbowe.
 6. Obojętność na problemy, cele firmy i obowiązki służbowe.
 7. Permanentny brak docenienia i szacunku do twojej pracy ze strony szefa.
 8. Chłód w kontaktach z kolegami z pracy lub wręcz unikanie ich. Atmosfera wzajemnej nieufności czy agresji (najczęściej sarkazm, cynizm, wyzysk lub „wroga cisza”).
 9. Długotrwałe problemy zdrowotne, będące skutkiem stresu.
 10. Utrata zdolności do zabawy i odczuwania radości. Czasem rutyna zabija pomysłowość i uniemożliwia spojrzenie pod innym kątem na własne życie. Jeśli przez pracę nie czujesz wiatru w żaglach, może jest ona nie dla ciebie?
 11. I bardzo ważne: zwyczajne nielubienie tego, co się robi.

– Jeśli odpowiadasz „tak” na 1 lub 2 punkty, nie ma powodu do zmartwień. Ale jeśli zauważasz 4 lub więcej symptomów, które na dodatek trwają od dłuższego czasu, czas na zmiany. Warto zrobić coś z tym T E R A Z. Życie jest za krótkie, by czekać, aż twoje samopoczucie i satysfakcja z życia tylko się pogorszą. Jeśli jakaś sfera twego życia źle funkcjonuje, trzeba rozpocząć proces naprawczy od zaraz – radzi Marta Woźny-Tomczak, trenerka biznesu i ekspertka ds. HR, która w lutym 2021 znalazła się na 9. miejscu na liście 25 Mistrzyń LinkedIn w Polsce w magazynie Forbes Women, prezes firmy rekrutacyjno-szkoleniowej Personia.

O tym, jak skutecznie zmienić pracę, nawet gdy nie ma się doświadczenia w danej branży, będzie mówić doradca kariery Anna Czurak  na bezpłatnym i dostępnym dla wszystkich szkoleniu online w środę 26 stycznia o godz. 20.00. Można się zapisać, klikając w link https://webinar.woznytomczak.pl/jak-znalezc-prace-bez-doswiadczenia-w-danej-branzy

Jak szybko i efektywnie znaleźć nową i dobrą pracę?

Jeśli już podejmiesz decyzję o zmianie pracy, opracuj plan działania, dzięki któremu znajdziesz satysfakcjonującą pracę bez wysyłania tygodniami setek CV. Warto wykorzystać trzy taktyki sprawdzone przez doświadczonych ekspertów ds. rekrutacji i trenerów biznesu. Pozwolą one zwiększyć twoją skuteczność na rynku pracy i znaleźć wymarzoną pracę, która da satysfakcję, odpowiednie wynagrodzenie i motywację do rozwoju zawodowego i osobistego.

 – Przede wszystkim kandydat musi określić swoje umiejętności, które w 100% może wykorzystać w pracy, o którą się stara. Po drugie konieczne jest przygotowanie skutecznego CV, a po trzecie poznanie sposobów na zwiększenie swojej szansy na rynku pracy. Te wszystkie punkty omawiamy szczegółowo podczas bezpłatnych webinarów dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. Najbliższy odbędzie się w środę 26 stycznia o godz. 20.00. Można się zapisać poprzez stronę https://webinar.woznytomczak.pl/jak-znalezc-prace-bez-doswiadczenia-w-danej-branzy. Serdecznie zapraszam – dodaje Anna Czurak, trener biznesu i doradca kariery, z której porad dotyczących kreowania swojej ścieżki kariery i rozwoju zawodowego skorzystało w ostatnim roku ponad 5 000 osób.

By Marek

Dodaj komentarz