Masz niepotrzebny gruz do wywiezienia? Sprawdź, w jaki sposób można się go pozbyć! Do dyspozycji są 3 metody, które pozwalają na usunięcie gruzu po remontach, budowie czy wyburzeniu.

1. Przekazanie gruzu do punktu PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się w praktycznie każdej gminie i mieście. Punkty tego typu odbierają bezpłatnie odpady od osób, które opłacają rachunki za gospodarowanie odpadami.

Do PSZOK-u można również przekazać gruz powstały podczas prac prowadzonych w domu, mieszkaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że musi być on dowieziony na miejsce we własnym zakresie. Ponadto niektóre punkty przyjmują tylko określoną ilość gruzu. Warto więc uzyskać dokładne informacje na ich stronach internetowych.

2. Wynajęcie kontenera na gruz

Kontener na gruz pozwala na łatwe i szybkie pozbycie się niepotrzebnego gruzu różnych typów – czystego i zmieszanego.

Usługa wynajmu kontenera na gruz polega na jego dostarczeniu przez firmę komunalną na miejsce, a następnie na odebraniu go wtedy, gdy będzie zapełniony. Podczas wynajmu kontenera można wygodnie umieszczać w nim niepotrzebny gruz, dlatego też jest to dobre rozwiązanie wtedy, gdy planuje się dopiero rozpocząć prace. Wtedy można wrzucać odpady do wynajętego kontenera na bieżąco.

Atutem są też przystępne ceny takiej metody pozbycia się gruzu. Dokładne informacje dotyczące kosztów można znaleźć na stronach firm komunalnych wynajmujących kontenery oraz uzyskać podczas rozmowy telefonicznej lub online po wysłaniu zapytania.

Gdy chodzi o taki wywóz gruzu Gliwice – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-gliwice to tylko jedno z wielu miast na Śląsku, gdzie można łatwo wynająć kontenery z dostawą pod wskazany adres.

3. Zamówienie wywozu gruzu z załadunkiem

Trzecia opcja polega również na skorzystaniu z usług firm komunalnych, ale dotyczy ona zlecenia odbioru gruzu wraz z jego załadunkiem.

Tego typu usługa jest zdecydowanie najwygodniejsza, ale też najdroższą z powyższych. Polega ona na zamówieniu firmy komunalnej do załadunku gruzu na samochód i następnie na wywiezieniu odpadów. Nie ma zatem potrzeby jego samodzielnego załadunku do samochodu lub do kontenera jak w przypadku dwóch pierwszych metod. Jest to zatem komfortowa opcja dla tych osób, które nie mają czasu lub samodzielnej możliwości pozbycia się odpadów.

Podobnie jak w przypadku wynajmu kontenerów wyceny przygotowywane są indywidualnie, dlatego najlepiej wysłać do firmy komunalnej zapytanie ofertowe lub skontaktować się z nią telefonicznie, aby uzyskać więcej informacji dotyczących kosztów odbioru gruzu.

By Marek

Dodaj komentarz