papieros elektryczny
http://guardianlv.com/

Wraz z pojawieniem się na rynku nowych usług elektronicznych i związanych z nimi e-gadżetów pojawia się również potrzeba nazwania nowych zwyczajów i praktyk, czyli nowej e-mody. Odkąd mamy pocztę elektroniczną, mailujemy do kogo tylko chcemy, odkąd kolejne marki otwierają dla nas swoje e-sklepy, robimy w nich e-zakupy, odkąd w specjalnych punktach sprzedaży pojawiły się e-papierosy możemy je e-palić lub wapować. No właśnie:

E-palić czy wapować

kapsułki Vype
www.govype.com

W przypadku papierosów elektrycznych wymyślenie nowego czasownika na określenie jego użytkowania było koniecznością. W odróżnieniu od papierosów analogowych w e-papierosach wyeliminowano w ogóle proces palenia. Trudno zatem mówić tu o e-paleniu. E-palacz nie ma potrzeby proszenia kogokolwiek o ogień, bo w ogóle nie zapala swojego e-papierosa. Wystarczy, że ustawi się moc i tryb działania specjalnym przełącznikiem, a z e-papierosa zaczną unosić się kłęby aromatycznej pary, którą tak jak w przypadku dymu z papierosa analogowego wdycha się i wydycha. To właśnie wdychanie i wydychanie pary z elektronicznych papierosów nazwane zostało wapowaniem od angielskiego słowa vapour – para i także u nich nowego czasownika vape.

Liquid czyli sedno e-palenia

liquidy do kapsułek  ePen
www.govype.com

Tak jak w przypadku papierosów analogowych, również elektryczne papierosy mogą mieć różne smaki i moc. Istnieją specjalne przeliczniki, które pozwalają na dobranie odpowiedniego wkładu do e-papierosa, tak, aby wdychając opary otrzymywać zbliżone ilości nikotyny. Wkłady do elektronicznych papierosów także mają swoją specyficzną nazwę. Liquidy, bo o nich mowa, dostępne są na rynku w przeróżnych odcieniach smakowych i zapachowych, od lekko karmelowych, prze te zawierające nuty owocowe, po mieszanki dedykowane palonemu tytoniowi. Zawarty w kapsułkach płynny liquid po załadowaniu do e-papierosa wchodzi w interakcję z zasilanym elektryczną baterią elementem grzewczym w jego wnętrzu. To właśnie w procesie podgrzewania liquidu powstaje para, stanowiąca sedno wapowania i całą przyjemność e-palacza.

Więcej na temat wapowania, liquidów i elektronicznych papierosów dowiesz się tutaj: https://www.govype.com/pl/

źródło obrazka wyróżniającego: http://guardianlv.com/

By Marta

Dodaj komentarz