husqvarna kosiarkahttp://www.husqvarna.com/

Kto nie chciałby mieć pięknego trawnika przed domem, który niczym miękki dywan zachęcałby do wyciągnięcia się na nim i korzystania z kąpieli słonecznych albo też do leniwego piknikowania w miłym towarzystwie w majowe weekendy? To zdecydowanie marzenie każdego posiadacza przydomowego ogródka i rekreacyjnej działki. Marzenie to łatwiej spełnić, gdy ma się już jako takie pojęcie o ogrodnictwie, gorzej gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z kosiarką do trawy.

Trawnik dla początkujących

gęsty trawnik
http://sublivac.pl/

Gęsty, soczystozielony trawnik to wyzwanie, któremu będziemy musieli stawić czoło sami. Nikt nas w tym nie wyręczy, o ile oczywiście nie zdecydujemy się na wynajęcie firmy zajmującej się utrzymaniem zieleni. Nie liczmy także na to, że zielona murawa kupiona i raz ułożona w ogrodzie poradzi sobie bez naszej opieki. W końcu nikt też nie da nam gotowego przepisu jak wyhodować piękny trawnik. Możemy jedynie metodą prób i błędów stosować się do powszechnie znanych reguł. Jedną z nich jest regularne koszenie trawy. W tym celu najlepiej kupić niezawodną kosiarkę spalinową, która pozwoli nam na dotarcie nawet w najbardziej odległe zakątki naszego ogrodu. Warto wybrać model dobrej marki, bo tylko wtedy mamy gwarancję, ze posłuży nam bez zarzutu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pierwszy raz naszej kosiarki spalinowej do trawy powinniśmy użyć, gdy źdźbła osiągną wysokoścć10 cm, co zazwyczaj ma miejsce w kwietniu, a ostatni raz – przed zimą, w październiku.

Trawnik dla zaawansowanych

aeracja trawnika
http://poradnikogrodniczy.pl/

Opanowanie funkcjonowania spalinowych kosiarek do trawy dobre jest na początek. Potem należy pomyśleć o kolejnych zabiegach pielęgnacyjnych. Nie zapominajmy o nawożeniu trawnika, które niezbędne jest do tego by trawa miała zdrowy, jędrny wygląd. Poza tym trzeba będzie zainteresować się chwastami i skutecznie je wyeliminować spośród zielonych kępek trawy. W końcu zadbać o dostęp powietrza i światła do korzeni trawy poprzez aerację i wertykulację. W trakcie użytkowania kosiarek spalinowych może okazać się, że nie do końca sprawdzają się w warunkach naszych ogrodów. Wtedy warto rozejrzeć się za innym, bardziej ergonomicznycm lub radziej ekonomicznym urządzeniem, takim jak te pokazane tutaj: http://www.husqvarna.com/pl/press-listing/kosiarki-spalinowe-dla-roznych-trawnikow/

 

źródło obrazka wyróżniającego: www.husqvarna.com

By Marta

Dodaj komentarz