niebieski i różowy 2016wjakwnetrze.pl

Połowa roku już praktycznie za nami, a ja jeszcze nie zorientowałam się nawet jaki jest obowiązujący kolor roku 2016 według Instytutu Pantone. Jakie było moje zdziwienie, gdy szukając informacji na ten temat dowiedziałam się, że w tym roku wybrano nie jeden, ale DWA KOLORY! Zaintrygowały mnie również ich nazwy, a mianowicie Serenity i Rose Quartz. Czy wzorem lat poprzednich i w tym roku wybór ekspertów był trafem w dziesiątkę?

niebieski i różowy 2016
wjakwnetrze.pl

Instytut Pantone jak wyrocznia

Instytut Pantone zasłynął głównie dzięki stworzonej przez siebie, unikatowej skali kolorów, z której od lat czerpią projektanci, architekci i graficy na całym świecie. Corocznie eksperci Instytutu zbierają dane na rynku i na ich podstawie starają się przewidzieć trendy na nadchodzący rok. Tym razem inspiracja popłynęła wprost z natury, bowiem pastelowy błękit i delikatny róż udaje się niekiedy zobaczyć na pogodnym niebie. Jak przeczytać możemy na oficjalnej stronie Instytutu jest to odpowiedź na nasze poszukiwania błogiego „tu i teraz” oraz dobrego samopoczucia w świecie pełnym stresu i powszechnego pędu.

pink quartz i serenity
http://www.fashionavenueeast.com/

 

Różowo-niebieskie pewność i bezpieczeństwo

Delikatny róż i pastelowy niebieski oddziałują na naszą psychikę wypełniając tęsknotę za pewnością i bezpieczeństwem. Oba kolory w połączeniu dają doskonałą równowagę między ogarniającym ciepłem różem i kojącym spokojem niebieskim. Jednocześnie poprawiają samopoczucie i łagodzą stres. Czy trzeba nam czegoś więcej? Mi absolutnie wystarczą! Rozpływam się zatem w niebiesko-różowej mgle i od dziś zaczynam poszukiwać jej odcieni na rynku:-)

 

By Marta

Dodaj komentarz