podgrzewaczewww.junkers.p

To, że urządzenia techniczne obsługujące nasze domy stają się coraz bardzie energooszczędne i ekologiczne nie jest jedynie wynikiem dobrej woli ich producentów. Od września 2015 roku weszły w życie przepisy Unijnej Dyrektywy ErP (Energy related Products) stawiające wymogi wszystkim produktom związanym z energią. Wspólne zobowiązanie krajów Wspólnoty do obniżenia emisji Co2 o 20%, przy jednoczesnym zwiększeniu wykorzystania energii odnawialnej o 20% oraz podniesieniu efektywności energetycznej o 20% ma realne przełożenie na parametry techniczne naszych pieców co, podgrzewaczy czy innych elementów instalacji grzewczych. Zobaczmy jak owe dyrektywne 20% robi różnicę w modelach najnowszych podgrzewaczy.

podgrzewacze
www.junkers.p

Jak najtaniej przygotować c.w.u. ?

Dotąd gazowe przepływowe podgrzewacze wody uważane były za jedne z najbardziej ekonomicznych urządzeń do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Użytkowcy instalują je wszędzie tam, gdzie pozwalają na to warunki techniczne ze względu na optymalny koszt eksploatacji związany z utrzymującą się od lat niską ceną gazu w porównaniu do prądu elektrycznego czy innych paliw. Obecnie niskie koszty użytkowania nie oznaczają wcale, że w przyszłości nie mogą być one jeszcze niższe. Na to właśnie liczą klienci decydujący się na zakup nowego podgrzewacza wody do swojego domu lub mieszkania. Dzięki dyrektywie ErP mogą liczyć na rzetelną informację na temat oszczędności w zużyciu gazu.

etykiety ErP
instalreporter.pl

Jak wybrać najbardziej efektywny podgrzewacz?

Każdy model urządzenia grzewczego w sprzedaży posiada obecnie specjalną etykietę energetyczną, na której jego klasa energetyczna zaznaczona jest na specjalnej skali od G do A++. Według tej skali kotły kondensacyjne i podgrzewacze wody dobrej marki zaliczane są do klasy A, a pompy ciepła, ze względu na wykorzystanie energii odnawialnej do klasy A++. W ten sposób można porównać podgrzewacze różnych marek między sobą i wybrać model o klasie odpowiadającej naszym wymogom. Pamiętajmy, że urządzenie tańsze w momencie zakupu później może okazać się droższe w eksploatacji. Warto zatem czytać uważnie etykiety energetyczne i zdecydować się na modele o podniesionych standardy efektywności, takich jak te: http://www.junkers.pl/produkty/przygotowanie-cwu/gazowe-podgrzewacze-przeplywowe/

By Marta

Dodaj komentarz