mobilnośćhttp://teleguru.pl/

Dziś mobilność jest dla wielu nie tylko kwestią mody, ale też zwykłej konieczności. Chcąc pozostać w pełni mobilnym i zawsze w zasięgu sieci, nie sposób nie skorzystać z przenośnych modemów internetowych, wszak nie zawsze możemy liczyć na dostępność WI-FI lub stacjonarnego połączenia online wszędzie tam gdzie się znajdziemy. Na rynku urządzeń mobilnych dostępnych jest sporo różnego typu przenośnych modemów i routerów. Zobaczmy na czym polega różnica między przenośnym routerem Orange Airbox 2 i mobilnym modemem Huawei E3372s:

mobilność
http://teleguru.pl/
Nazwa urządzenia Orange Airbox 2 Huawei E3372s
Opis Przenośny router LTE Mobilny modem USB
Internet LTE kat 4 transfer z prędkością do 150 Mb/s przy pobieraniu i do 50Mb/s przy wysyłaniu. LTE kat 4 transfer z prędkością 150 mbit/s.
Obsługa urządzeń Obsługuje do 10 urządzeń jednocześnie Do jednego laptopa lub komputera PC
Cena Orange Od 29 zł (sprawdź tu) Od 9 zł (sprawdź tu)
+
  • Prosta obsługa, bez konfiguracji

  • akumulator zapewnia pracę do 6 godzin
  • niewielkie rozmiary
  • Prosta automatyczna obsługa
  • zużywa mniej energii niż starsze wersje
  • mały, poręczny
Krótki kabel do ładowarki

Rozłącza się ( ten problem nie występuje w routerze Airbox2 Plus)

Odbiór sygnału nie wszędzie jest równie dobry (można go poprawić po podłączeniu dwóch anten wzmacniających sygnał)
przenośny router
http://www.orange.pl/klienci_ind/modemy
mobilny modem
modem Huawei E3372s

 

Wybór między przenośnym routerem Orange Airbox 2, a modemem mobilnym Huawei E3372 będzie przede wszystkim zależeć od ilości urządzeń, które chcemy podłączyć do internetu. Jeśli naszym celem jest jednoczesna obsługa online tabletu i komputera – wybierzmy router, a jeśli wystarczy nam, że będziemy mieli internet tylko w naszym laptopie wszędzie tam, gdzie chcemy – wybierzmy modem. Oba urządzenia dzięki obsłudze superszybkiego internetu 4G LTE dają naprawdę dobrą jakość połączenia sieciowego. Ostateczna cena, jaką zapłacimy za mobilny modem lub router zależeć będzie od opcji zakupu lub taryfy opłat w Orange.

By Marta

Dodaj komentarz