kolorowanki antystresowehttp://www.swiatksiazki.pl/

Stres to chleb powszedni nas wszystkich. Czasem sami nie wiemy, czy rzeczywiście go przeżywamy, czy też skłonni jesteśmy nazywać stresem każdą nerwową sytuację albo negatywne przeżycie w życiu prywatnym i zawodowym. W każdym razie, odstresowywać chcemy się wszyscy i wciąż szukamy skutecznych sposobów na stres. Czy okażą się nimi licznie obecnie na rynku gadżety antystresowe?

gadżety antystresowe
http://www.easygift.pl/

Antystresy – gdy stres nas ściska, my w zamian możemy pościskać elastyczne, bo wykonane z miękkich tworzyw sztucznych piłeczki. Nazywa się je potocznie antystresami i dostać je można w najróżniejszych kształtach i kolorach. Niektóre firmy traktują je jako gadżety reklamowe i zlecają wykonanie pociesznych, miękkich figurek z nadrukiem własnego logo. W przypływie złości można też takim przedmiotem rzucić bez szkody dla niego samego ani powierzchni z którą się spotka na końcu swojego lotu.

układanie domino
www.youtube.com

Gry relaksacyjne – odstresowujący charakter gier znamy choćby z popularnego Chińczyka, który występuję także w sprzedaży pod alternatywną nazwą „Nie irytuj się”. Inne odstresowujące gry, to domino, warcaby i bierki. Posiadacze talii kart mogą układać pasjanse, a właściciele zestawu do darta, rzucać lotkami do tarczy. Jeśli ktoś nie ma przy sobie planszy do gier lub innych akcesoriów zawsze może rozegrać partię w „kółko i krzyżyk” biorąc do rąk dwie kartki papieru w kratkę i długopisy.

Masaż relaksujący – dobroczynne działanie masażu na nasz układ nerwowy można tez wykorzystać do odstresowania się. Oprócz siły własnych rąk do masowania pleców, ramion i innych części ciała użyć można wibrujących masażerów, a także podgrzewanych kamieni. W trakcie kąpieli zaleca się stosowanie delikatnych gąbek, gwiazd do masażu, szczotek oraz mniej lub bardziej szorstkich myjek.

kolorowanki antystresowe
http://www.swiatksiazki.pl/

Skupienie dobre na stres – przeciwdziałać stresowi możemy także poprzez zajęcie swojego umysłu wykonywaniem drobiazgowej czynności. Niezwykle zajmujące i wymagające dużego skupienia uwagi są zestawy puzzli, chińskie kule lub bardzo popularne teraz kolorowanki antystresowe.

By Marta

Dodaj komentarz