Neony

Stare rozwiązania niejednokrotnie okazują się niezastąpione. Moda na styl retro wkrada się od jakiegoś czasu także do świata reklamy. Czy obecne interpretacje neonów są dobrą odpowiedzią i szansą na wyróżnienie we współczesnym świecie?

Neony znowu stają się modne

Dawno porzucone trendy z niejasnych przyczyn potrafią wrócić do współczesnych czasów ze zdwojoną siłą. Tak naprawdę nie wiadomo czemu w latach dziewięćdziesiątych wiele obiektów zrezygnowało z pięknych neonów reklamowych na rzecz bezpłciowych szyldów. Genialne wzory świetlne były przecież dziełami sztuki współczesnej. Dziś znowu wracają do łask i zaczynają zdobić miasta dokładnie w ten sam sposób, jak miało to miejsce za ich dawnej świetności.

Neony

Po pierwsze: zostać zauważonym

Świat reklamy rządzi się swoimi prawami. Elementem wspólnym dla wszystkich podjętych działań jest przyciągnięcie do siebie jak największej liczby potencjalnych odbiorców. Sposobów na zwrócenie uwagi istnieje sporo, jednak kiedy w mieście nastaje zmrok warto taką przeciwność losu obrócić na swoją korzyść. Pomocne w takiej sytuacji okazuje się neon świetlny, którego nie sposób przeoczyć. Jego prawdziwe oblicze widoczne nocą to nie tylko wyróżnik danego obiektu, ale także doskonała ozdoba dla miasta. Ulice mieniące się blaskiem świateł neonów prezentują się nadzwyczaj okazale.

Współczesna interpretacja sprawdzonego patentu

Z pewnością nie trudno dostrzec pewne, delikatne różnie jeżeli spojrzymy na obecne napisy neonowe względem zdobiących sklepy i inne budynki w poprzedniej epoce. Dostosowanie do obecnych czasów nie jest niczym złym. Ewolucja nie pozbawiła neonów swoistego pazura. Wręcz przeciwnie dodała im jeszcze większego blasku. Zmieniły się też potrzeby klientów i poza tekstem nierzadko chcą czegoś ekstra, jak np. wizerunku konkretnego przedmiotu mieniącego się po zapadnięciu ciemności.

Litery 3D ze styroduru – alternatywa dla neonów?

Niezależnie od tego, jak pozytywny odbiór ma reklama świetlna, w pewnych miejscach nie może mieć zastosowania. W takiej sytuacji trzeba szukać alternatywy. Czymś, co z powodzeniem zastąpi świetliste neony będą wzory wycinane ze styroduru. Tworzywo to jest tak wdzięczne w obróbce, że bez trudu można z niego wykonać także złożone logo firmy. Sam proces produkcji to jednak nie wszystko, istotne jest w równym stopniu, jak kolejne elementy tej „układanki” zostały zamontowane na wybranej ścianie.

Zlecenie na miarę dzieła sztuki

Umiejętne wykorzystanie możliwości drzemiących w potędze światłą sprawia, że neony na zamówienie tworzone przez specjalistów potrafią cieszyć oko. Najlepsi w swoim fachu potrafią „wyczarować” prawdziwe cuda zgodnie wytycznymi klientów. Interesujące realizacje jednego czołowych producentów neonów w Warszawie można obejrzeć na stronie: warmax.org.pl/pl/produkty/neony/.

Nieograniczone wręcz możliwości jakie dają współczesne formy reklamy świetlnej każą nam zastanowić się nad taką formą wyróżnienia swojego bytu w miejskich realiach. Zostać zauważonym i pozytywnie zapamiętanym stało się ważne jak nigdy wcześniej.

By Marek

Dodaj komentarz