brama przemyslowaWybór właściwych typów bram przemysłowych wymaga uwzględnienia wielu czynników. Wśród często wybieranych typów bram w zakładach przemysłowych znajdują się bramy rolowane. Jak działają? Kiedy warto się na nie zdecydować? Poznaj najważniejsze informacje na ich temat!

Czym powinna cechować się dobra brama przemysłowa?

Bramy w przemyśle muszą spełniać wymogi znacznie bardziej wygórowane niż bramy przeznaczone do używania jako domowe. W związku z tym powinny one cechować się wysoką wytrzymałością, niezawodnością, a także bezpieczeństwem pracy.

Dobre bramy przemysłowe powinny być również dopasowane do konkretnych wymogów związanych z ich zastosowaniem, między innymi do warunków, w jakich mają one pracować.

Te wymagania są w stanie spełnić bramy przemysłowe rolowane, które oferowane są przez producentów w wielu wariantach do wyboru.

Jak działają bramy rolowane?

Brama rolowana składa się z pancerza, który zasłania wjazd do budynku i po otwarciu bramy nawijany jest na wał umieszczony nad otworem wjazdowym. Wobec tego podczas otwierania bramy przestrzeń pod sufitem w pomieszczeniu może pozostawać wolna. Ma to bardzo duże znaczenie wtedy, gdy nie powinna być ona dodatkowo zajęta.

Po bokach bramy rolowanej znajdują się profile, które zapewniają właściwą szczelność oraz bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Obsługa bram rolowanych jest bardzo prosta, ponieważ mogą być one sterowane elektrycznie. Wykorzystują dopasowane napędy, które pozwalają na szybkie otwieranie oraz zamykanie wjazdu.

Bramy rolowane – z jakich materiałów powstają?

Do wykonania bram przemysłowych rolowanych wykorzystuje się różne typy materiałów. Najczęściej są to bramy stalowe oraz bramy aluminiowe, które cechują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, w tym na korodowanie.

Stosowane są także bramy ocieplone, które najlepiej sprawdzają się w podtrzymaniu właściwej temperatury w hali. Zmniejszają one wtedy ryzyko ucieczki nadmiaru ciepła czy przedostawania się go do hali. Takie bramy powstają z użyciem termoizolacji z pianek poliuretanowych oraz są odpowiednio uszczelniane po całym obwodzie.

Dlaczego warto kupić bramy przemysłowe rolowane?

Nowoczesne bramy przemysłowe rolowane są w stanie zapewnić maksymalny poziom funkcjonalności oraz bezpieczeństwa dla budynku. Dzięki opcji ocieplenia bramy przemysłowe rolowane mogą też redukować ucieczkę ciepła, co także przekłada się niższe koszty utrzymania obiektu. Wykonane na wymiar mogą być także specjalnie dopasowane do wymiarów otworu wjazdowego.

Ponadto bramy przemysłowe rolowane mogą być bardzo łatwo sterowane, ponieważ do ich otwierania stosuje się napędy. To powoduje, że świetnie sprawdzają się w wielu zakładach przemysłowych.

By Marek

Dodaj komentarz