meble w salonieSzukasz stylowego stolika do salonu? Poznaj wyselekcjonowane przez nas modele, wśród których możesz znaleźć wiele ciekawych inspiracji do swojego domu!

1. Stolik ze szkła w stylu glamour – pałacowa elegancja

Gdy uwielbiasz przepych we wnętrzach, lecz także lubisz nowoczesne wzornictwo, w takim przypadku doskonałym wyborem może być stolik szklany wykonany w stylu glamour.

Efektowny stolik szklany może być uzupełniony o szykowną ramę wykonaną z metalu wykończonego w kolorze srebrnym albo złotym. Taki stolik będzie świetnie prezentować się w wielu aranżacjach – można zastosować go zarówno do ustawienia przed kanapą, jak i z jej boku, gdzie także będzie bardzo praktycznym dodatkiem.

Alternatywą dla stolików szklanych są stoliki wykonane z tworzyw sztucznych. Takie meble designerskie również mogą doskonale imitować szkło, a dzięki właściwościom tworzyw mogą też przybierać niebanalne formy, na przykład mogą mieć zaginane rogi.

2. Stoliki w stylu loft – łączące drewno i metal

Wśród bardzo popularnych stolików do wnętrz znajdują się obecnie modele w stylu loft. Zachwycają one swoim przemysłowym – industrialnym wyglądem i świetnie komponują się z loftowymi przestrzeniami.

Loftowe stoliki powstają z połączenia dwóch materiałów – litego drewna albo jego imitacji oraz metalu, najczęściej w formie ramy wykonanej z malowanych proszkowo na kolor czarny elementów. Takie stoliki są oferowane w wielu rozmiarach i kształtach, na przykład ich blat może być osadzony na podstawie o kształcie figury przestrzennej.

3. Stoliki z blatem z marmuru – eleganckie dopełnienie wnętrz

Kolejnym pomysłem są meble designerskie wykonane z użyciem marmuru. Marmur jest obecnie bardzo popularnym kamieniem i często używany jest on do wykończenia wnętrz oraz jako element mebli.

Stoliki z marmurowym blatem wyglądają bardzo efektownie i można bez problemu dopasować je do wielu wnętrz – klasycznych, nowoczesnych. Wśród dostępnych modeli największym powodzeniem cieszą się te w kolorach czarnym oraz białym.

4. Stoliki z plastra drewna – niepowtarzalne i oryginalne

Gdy szukasz stolika, który będzie jedyny w swoim rodzaju, w takim przypadku pomyśl o sprawdzeniu modeli wykonanych z grubego plastra drewna. Takie stoliki są niepowtarzalne, ponieważ każdy z nich powstaje z unikatowego, naturalnego materiału, jakim jest drewno lite.

Do tej kategorii zaliczają się także meble designerskie powstające z połączenia ze sobą drewna naturalnego wraz z żywicą, która wylewa się pomiędzy nierówności drewna i tworzy niebanalne połączenie.

By Marek

Dodaj komentarz