profile aluminioweZadaszenie oraz zabudowa tarasu mogą być wykonane z różnych materiałów. Kiedyś popularne było drewno i stalowe komponenty, teraz natomiast większym powodzeniem cieszy się aluminium. Dlaczego warto zdecydować się na profile aluminiowe na taras? Jak wykonać z nich trwałą i efektowną zabudowę?

Jak wykonać zabudowę tarasu?

Taras dzięki zabudowaniu może stać się doskonałym miejscem do wypoczynku przez niemalże cały rok. Zadaszenie pozwala na zabezpieczenie osób korzystających z tarasu przed deszczem oraz przed silnym słońcem. Zabudowa może być też bardzo pomocna wtedy, gdy taras znajduje się w widocznym miejscu – dzięki niej można poprawić poziom swojej prywatności.

Wykonanie zabudowy tarasu nie jest obecnie skomplikowane, chociaż wymaga ono wybrania odpowiednich materiałów oraz przygotowania na ich podstawie stosownego projektu, który będzie uwzględniał lokalizację zabudowy i jej konstrukcję. Wykonanie zabudowy tarasu nie wymaga ubiegania się o pozwolenie na budowę i zgłaszania budowy.

Zabudowa tarasu z profili aluminiowych

Do wykonania zabudowy tarasu mogą posłużyć różne rodzaje materiałów. Teraz najczęściej wykorzystywane są profile aluminiowe na taras – https://fello.pl/belki-aluminiowe/ które pozwalają na uzyskanie estetycznej, a także trwałej zabudowy, która może służyć przez wiele lat.

Zastosowanie profili aluminiowych powoduje, że zabudowa i zadaszenie tarasu mogą przybrać efektowny, nowoczesny wygląd. Najczęściej są one umieszczane jako podpory oraz użyte do wykonania konstrukcji dachu połączonego z budynkiem, lecz możliwe jest też wykonanie zabudowy wolnostojącej. Na dachu najczęściej umieszczane są płyty z przezroczystego tworzywa sztucznego albo też zaciągane rolety.

Do przygotowania zabudowy zwykle wykorzystuje się profile aluminiowe zamknięte malowane, które są w stanie zapewnić skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi przed wilgocią. Naturalne właściwości aluminium oraz malowanie proszkowe podnoszą przy tym jego odporność na korodowanie.

Jak zabudować taras z użyciem profili aluminiowych?

Aby wykonać zabudowę tarasu z zastosowaniem profili aluminiowych, można zdecydować się na parę rozwiązań:

1. Zakupienie gotowej zabudowy aluminiowej – tego typu pergole są oferowane przez wielu producentów. Ich zaletą jest szybka dostępność, ponieważ nie muszą być one wykonywane na wymiar. Są oferowane w gotowych wymiarach, na przykład 2 x 3 metry, 4 x 4 metry. To świetny wybór także jako zabudowa wolnostojąca.

2. Zamówienie zabudowy tarasu na wymiar – gdy wykorzystanie gotowej zabudowy nie jest możliwe, warto wziąć pod uwagę usługi wykonania zabudowy na wymiar. Firma specjalizująca się w świadczeniu tego typu usług wykona zabudowę według życzeń klienta.

3. Samodzielna zabudowa tarasu – profile aluminiowe można kupić we własnym zakresie i przygotować z nich konstrukcję odpowiadającą swoim potrzebom w niskiej cenie.

By Marek

Dodaj komentarz