W XXI wieku dostęp do bieżącej wody jest już standardem. W naszych kranach o każdej porze dnia i nocy powinna płynąć zarówno zimna jak i ciepła woda. Obecnie mamy dostęp do wielu metod ogrzewania wody użytkowej w naszych domach i mieszkaniach. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych metod jest gazowe ogrzewanie wody.

Gazowy podgrzewacz wody

www.junkers.pl

W wielu polskich mieszkaniach i domach do ogrzewania wody użytkowej służą piecyki gazowe. Dostęp do instalacji gazowej w budynku, bardzo często przesądza o wyborze sposobu ogrzewania wody. Nowoczesny gazowy podgrzewacz wody nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń. Takie urządzenia są całkowicie bezpieczne, a do tego ekologiczne i ekonomiczne. Z każdym odkręceniem kranu możemy korzystać z ciepłej wody o odpowiedniej dla nas temperaturze. Mycie rąk, gorąca kąpiel, orzeźwiający prysznic, lub mycie naczyń staje się o wiele bardziej komfortowe.

Rodzaje gazowych podgrzewaczy wody

www.junkers.pl

Każdy z nas może wybrać idealny dla swoich potrzeb gazowy podgrzewacz wody. Najchętniej wybierane są piecyki gazowe marki „Junkers”. Popularne Junkersy są zamontowane w większości mieszkań i domów, które są podłączone do instalacji gazowej. Najczęściej montowane są Junkersy przepływowe. W przepływowych podgrzewaczach wody po odkręceniu zaworu z ciepłą wodą, następuje przepływ i uruchamia się palnik podgrzewający wodę. W tego typu podgrzewaczu wymagane jest zapewnienie minimalnego ciśnienia wody dopływającej do podgrzewacza. Kolejnym rodzajem gazowych Junkersów, są podgrzewacze pojemnościowe, w których woda podgrzewana jest w zbiorniku ciśnieniowym. W zbiorniku tego podgrzewacza wody musi panować ciśnienie wyższe od atmosferycznego. Dostępne są również gazowe przepływowe podgrzewacze wody użytkowej o dużej mocy. Dostarczają one bardzo dużą ilość ciepłej wody bez strat na jej przygotowanie oraz magazynowanie. Podgrzewacze wody trzeba dobierać do rodzaju dostarczanego gazu, a także potrzeb i ilości punktów czerpalnych wody w budynku, czy mieszkaniu. Właściwe ustawienie podgrzewacza zapewnia dostateczną ilość ciepłej wody oraz jej odpowiednie ciśnienie.

By Marek

Dodaj komentarz