woreczki nikotynowe

woreczki nikotynoweWoreczki nikotynowe niedawno pojawiły się na polskim rynku, dlatego nadal wiele osób nie wie, czym są tego typu wyroby. Sprawdź najważniejsze informacje o woreczkach!

Czym są torebki – woreczki nikotynowe?

Wyroby jak woreczki nikotynowe, określane także jako torebki nikotynowe (ang. nicotine pouches) są rodzajem wyrobu nikotynowego w formie niewielkich, dyskretnych woreczków przeznaczonych do stosowania w jamie ustnej.

Woreczki te mogą by używane jako alternatywa dla innych wyrobów zawierających nikotynę, na przykład tradycyjnych papierosów, papierosów elektronicznych, waporyzatorów czy snus – tytoniu w torebkach.

Uwaga! Woreczki nikotynowe zawierają nikotynę i mogą uzależniać. Powinny stosować je wyłącznie osoby dorosłe!

Jak wyglądają torebki nikotynowe?

Wyroby jak woreczki nikotynowe mają postać niewielkich, najczęściej białych torebek, w których znajdują się składniki jak włókna roślinne stanowiące nośnik, nikotyna, a także substancje smakowe i zapachowe.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne warianty woreczków nikotynowych, na przykład woreczki nikotynowe 77 dostępne są w aromatach jak miętowy, owoce leśne, tabaka, jabłko i mięta, czarna porzeczka, owoce tropikalne, wiśnia.

Woreczki dostępne są również w wielu wariantach pod kątem ich mocy, czyli ilości nikotyny. To powoduje, że można dopasować je do swojego indywidualnego zapotrzebowania na ten związek, a dzięki opcji stopniowania mocy można także powoli zmniejszać ilość dostarczanej do organizmu nikotyny, by rzucić nałóg.

Cechy charakterystyczne woreczków nikotynowych

Wśród głównych cech woreczków nikotynowych znajdują się w szczególności:

  • Brak tytoniu w składzie – woreczki zawierają jedynie nikotynę,

  • Dyskretne stosowanie – mogą być używane praktycznie wszędzie,

  • Nie powodują przebarwień zębów – jak w przypadku snus,

  • Są dostępne w wielu wariantach – można dobrać ich moc, smak.

W jaki sposób korzystać z torebek nikotynowych?

Używanie woreczków nikotynowych nie jest skomplikowane – dokładne informacje o tym, jak z nich skorzystać, można znaleźć na opakowaniu produktu.

Woreczki nikotynowe przeznaczone są do umieszczenia w jamie ustnej. Są one wkładane w przestrzeń pomiędzy wewnętrzną stroną wargi górnej oraz dziąsłem. Po zetknięciu się z wilgocią i ciepłem z woreczka wydzielana jest nikotyna, która natychmiast przedostaje się do krwiobiegu.

Całkowity czas trzymania woreczka w ustach to około 30 minut. Potem należy go wyjąć i wyrzucić w miejsce, gdzie nie będzie on dostępny dla innych osób, dzieci, zwierząt. Wiele opakowań woreczków, na przykład woreczki nikotynowe 77, ma także praktyczną przegródkę przeznaczoną do umieszczenia w niej zużytych woreczków.

By Marek

Dodaj komentarz