Ogród czy to mały czy to duży powinien być zadbany. Dlatego już teraz warto pomyśleć o jego pielęgnacji a także innowacji (chociaż mamy środek zimy). Osoby dla których przydomowy ogród jest wielką miłością i pasją wiedzą jak ważne jest nawadnianie trawnika i innych roślin, zwłaszcza latem. Jeżeli chcemy oszczędzić sobie pracy i trudu warto pomyśleć o systemie nawadniania trawnika.

Automatyczny system nawadniania ogrodu

sprinkler-watering-829322__340

W wielu ogrodach zamontowanie systemu nawadniania jest koniecznością ze względu na jego wielkość. Nie wszyscy mają również czas i możliwości aby codziennie podczas letnich upałów podlewać trawnik. Dlatego też najlepiej jest zainwestować automatyczny system nawadniania ogrodu, który wykona za nas ta czynność, a dzięki temu nasz trawnik, krzewy i kwiaty zawsze będą pięknie wyglądać. Automatyczny system nawadniania jest najbardziej wygodny i praktyczny, dzięki niemu nigdy nie zapomnimy o konieczności podlewania. Idealnie sprawdza się podczas długich urlopów spędzanych z daleka od domu.

Czujnik wilgoci usprawni system

watering-1601145__340

Jeśli już decydujemy się n automatyczny system nawadniania to warto aby był on wyposażony w czujnik wilgoci. Czujnik wilgotności kontroluje stopień nawodnienia gleby oraz odpowiada za otwarcie zaworów odpowiednio do stanu podłoża. Sygnały ze sterownika są kierowane do zaworów elektromagnetycznych i powodują zarówno otwieranie jak i zamykanie dopływu wody, do odpowiedniej części systemu. Taki czujnik pozwala na oszczędzanie wody, a poziom wilgotności można ustawić za pomocą pokrętła. Dzięki niemu sami możemy ustalić właściwe parametry dla naszego ogrodu. Większość czujników wilgotności gleby zasilana jest bateriami alkaicznymi, których działanie jest bardzo długie. Dobrym przykładem tego rodzaju urządzeń jest czujnik Gardena http://www.gardena.com/pl/water-management/water-controls/czujnik-wilgotnosci-gleby/ , który możemy podłączyć do kilku rodzajów automatycznych systemów nawadniania ogrodu.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.gardena.com

By Marek

Dodaj komentarz