Duży, zadbany i piękny ogród to marzenie bardzo wielu osób. Nic w tym dziwnego, gdyż wśród zieleni i ciszy własnego zielonego zakątka można wyjątkowo odpocząć. Ci szczęśliwcy, którzy mogą pochwalić się sporą działką wiedzą też ile pracy trzeba włożyć w to, aby ogród o każdej porze roku dobrze wyglądał. O trawnik i rabaty należy dbać nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i niekiedy zimą. Na szczęście na rynku jest coraz więcej urządzeń, które ułatwiają i uprzyjemniają pracę w ogrodzie jak np. ciągniki ogrodnicze.

Koszenie jak marzenie

wheelbarrow-324390__340

Ciągniki ogrodnicze kojarzone są głównie z koszeniem trawy i przede wszystkim  są  do tego przeznaczone. Dzięki nim koszenie trawnika w dużym ogrodzie jest o wiele szybsze i wygodniejsze, a trawa w każdym miejscu, nawet w tym najbardziej niedostępnym idealnie przycięta. Krzewy, drzewka i drzewa, kwiaty, rabaty i  inne nierówności terenu nie stanowią problemu dla nowoczesnych ciągników do koszenia trawy.  Dobry traktor ogrodowy musi być sterowny, aby mógł zmieścić się w każdym zakamarku ogrodu. Kolejną cechą dobrych ciągników ogrodniczych jest dopasowanie systemu tnącego do rodzaju trawnika, taką możliwość mamy w traktorkach Husqvarna: http://www.husqvarna.com/pl/products/garden-tractors/husqvarna-garden-tractors-for-homeowners/.

Trawnik to nie wszystko

H350-0134
www.husqvarna.com

Idealnie przystrzyżony, równy i zielony trawnik cieszy każde oko, a radość jest tym większa jeśli nie włożyliśmy w jego koszenie zbyt wiele wysiłku. Po dniu spędzonym za biurkiem koszenie trawy za pomocą takiego traktorka jest nawet odprężające i relaksujące. Inwestując w dobrej jakości traktor ogrodowy, nie kupujemy tylko wygodnej kosiarki. Ciągnik posłuży nam do wielu innych prac ogrodowych, które musimy wykonywać przez cały rok. Producenci traktorka Husqvarna dają możliwość zamontowania różnych urządzeń takich jak np. szczotka do czyszczenia przydomowego chodnika, przyczepka czy lemiesz.  Za jego pomocą odśnieżymy również posesję podczas śnieżnej i srogiej zimy. Jest to niezwykle opłacalna i długoterminowa inwestycja. Ciągniki ogrodnicze są łatwe w obsłudze i konserwacji, co dodatkowo usprawnia pracę i jest ich kolejną zaletą.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.husqvarna.com

By Marek

Dodaj komentarz