Założenie osobistego konta bankowego jest bardzo proste. Możemy zrobić to w tradycyjny sposób udając się do jednego z oddziałów banku lub bardziej nowocześnie, bez wychodzenia z domu, przez Internet (zakładając konto on-line). Jednak zanim zdecydujemy się na otwarcie nowego rachunku bankowego, należy dokładnie sprawdzić ofertę poszczególnych banków i zastanowić się, która będzie dla nas najkorzystniejsza i w pełni spełni nasze oczekiwania.

Jakie konto bankowe wybrać?

Zakładając nowe konto osobiste chcemy, aby utrzymanie go było bezpłatne. Tak zwane „koto za zero” oferuje w zasadzie każdy bank. Jednak, aby nie ponosić niepotrzebnych opłat, musimy bardzo dobrze zastanowić się, do jakich celów będzie nam służył nowo otwarty rachunek bankowy. Tu rozważmy np. jaki rodzaj i jaką liczbę przelewów bankowych będziemy wykonywać. Zastanówmy się też czy będziemy używać karty płatniczej oraz czy będziemy wypłacać gotówkę w bankomatach. Aby nie ponosić zbędnych opłat za kartę, bardzo często musimy wykonać określoną, miesięczną liczbę płatności. Chodzi tu zarówno o płatności zbliżeniowe, jak i płatności powyżej określonej sumy czy też korzystanie z wybranych bankomatów.

Jeśli miesięcznie wykonujemy dużą liczbę przelewów na konta w innych bankach, należy sprawdzić ile darmowych przelewów oferuje dany bank, jakie są opłaty za przelewy (w tym przelewy zagraniczne). Ważna jest też możliwość szybkich transferów, zwłaszcza jeśli często dokonujemy zakupów internetowych. Przy wyborze konta osobistego przede wszystkim należy kierować tabelą opłat i prowizji. W takiej tabeli muszą znajdować szczegółowe informacje dotyczące wszystkich opłat i prowizji jakie są pobierane, a które nie będą wskazane np. w broszurze czy reklamie.

Opinie inny użytkowników konta

opinie Alior

Decydując się na otwarcie rachunku bankowego można także kierować się zdaniem innych użytkowników. Ich wypowiedzi bez trudu znajdziemy w Internecie np. wpisując w wyszukiwarkę hasło opinie Alior. Klienci dzielą się swoimi, szczerymi opiniami o Aliorze (zachęcam, żeby zajrzeć w to miejsce http://bystrefinanse.pl/alior-bank). Zasugerować możemy się również tym, co usłyszymy od naszych przyjaciół, rodziny i kolegów z pracy.

Obecnie praktycznie każdy posiada rachunek bankowy, dlatego jeśli myślimy o zmianie konta warto zapytać znajomych czy są zadowoleni z usług swojego banku.

By Marta

Dodaj komentarz