Studia to niezwykły czas w życiu młodego człowieka, pełen rożnego rodzaju wyzwań i przygód. Okres, który należy jak najlepiej wykorzystać na: naukę, przyjaźń, podróże i zabawę również. Zanim jednak zacznie się studenckie życie trzeba się odpowiednio do niego przygotować. Jednym z najważniejszych etapów tych przygotowań jest znalezienie odpowiedniego mieszkania. Standard, jak i cena mieszkań dla studentów bywa przeróżna. Chcąc studiować w Łodzi warto zapoznać się z ofertą akademików, szczególnie tych prywatnych.

Akademiki Łódź – prywatne i publiczne

prywatny akademik

Szukając oferty studenckiego mieszkania z pewnością natkniemy się zarówno na państwowe akademiki poszczególnych uczelni, jak i te prywatne. Część studentów decyduje się również na wynajmowanie mieszkania lub pokoju od osób prywatnych.

Akademik Łódź – pomimo, że jest ich tak wiele, to wybór odpowiedniego nie jest taki łatwy. W zależności od zasobności studenckiego portfela, a także oczekiwań i wymagań (większych lub mniejszych) trzeba sporo się naszukać, aby znaleźć odpowiednie lokum. O miejsce w publicznych akademikach nie jest też łatwo, bowiem aby dostać miejsce w takim akademiku należy złożyć szereg dokumentów oraz spełniać kryterium dochodowe. Obecnie uczelnie wyższe nie zapewniają wystarczającej liczby miejsc noclegowych studentom. Wymagania i oczekiwania studentów względem warunków mieszkaniowych również wzrastają. Standard publicznych akademików, jest też niestety niższy.

Prywatny akademik Łódź – zalety

prywatne akademiki Łódź

Największą zaletą prywatnych akademików w Łodzi jest ich wysoki standard. Zadbane, wygodne i nowocześnie urządzone pokoje sprzyjają atmosferze studenckiej nauki. Prywatny akademik, jak nazwa wskazuje, zapewnia też prywatność, o którą tak trudno w akademikach publicznych. Pokoje są jednoosobowe, lub dwuosobowe,a do tego posiadają łazienkę oraz aneks kuchenny. Najlepszy prywatny akademik Łódź, to bez wątpienia akademik BaseCamp Student. W poniższym linku można samodzielnie i dokładnie sprawdzić ich mieszkaniową ofertę: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/. Apartamenty BaseCamp Student są znane i wybierane przez studentów w wielu miastach akademickich w całej Europie. Swoją ogromną popularnością zawdzięczają wysokim, europejskim standardom. Atmosfera panująca prywatnych akademikach sprzyja nie tylko nauce, ale również studenckiej integracji i zabawie, gdyż studenci mają też wspólną przestrzeń np. siłownię, pralnię, czy czytelnię.

By Marta

Dodaj komentarz