oczyszczanie wątroby z toksyn
http://images.wisegeek.com/

Natura zadbała o system eliminowania toksyn z naszych organizmów wyposażając nas w wątrobę i nerki, które pełnią funkcję filtrów. Jednak nie przewidziała nic na wypadek nadmiernej ilości szkodliwych związków, które w dzisiejszych czasach czyhają na nas dosłownie wszędzie; w powietrzu, którym oddychamy oraz w napojach i produktach, które spożywamy. Nic więc dziwnego, że czasem nasze naturalne filtry zawodzą, a my musimy wspomagać je by wróciły do dawnej formy i nadal dokonywały skutecznej detoksykacji naszego organizmu.

Pomoc zapracowanej wątrobie

oczyszczanie wątroby z toksyn
http://bi.gazeta.pl/

Wątroba to największy z naszych organów, który dodatkowo obarczony jest sporą ilością funkcji. Odtruwanie organizmu drogą filtracji krwi to właśnie jedna z nich. Wraz z krwią wątroba pobiera trujące związki, które jest w stanie przemienić w związki bezpieczne dla zdrowia i rozpuszczalne w wodzie, co znacznie ułatwia ich eliminację. Aby praca tego organu odbywała się bez zakłóceń należy dbać o odpowiednią dietę i nie przeciążać jej toksynami zawartymi na przykład w alkoholu lub lekach. Do tego trzeba wspomagać wątrobę w oczyszczaniu się z toksyn poprzez zdrową dawkę ruchu oraz dostarczanie tzw „wymiataczy” wolnych rodników zawartych w dostępnych na rynku suplementach diety.

 

 

Na ratunek nerkom

nerki w organizmie
http://www.sior.pl/

W odróżnieniu od pojedynczej wątroby, w naszym organizmie nerki występują w parze. Ich główną funkcją jest eliminowanie produktów przemiany materii i związków toksycznych z organizmu. Cały proces filtracji zachodzi w kłębuszkach nerkowych, gdzie z krwi wyodrębniane są substancje szkodliwe, a następnie wydalane są wraz z moczem na zewnątrz. Tak jak należy dbać o oczyszczanie wątroby z toksyn, tak też sporo uwagi trzeba poświęcić prawidłowemu funkcjonowaniu nerek. Gdy zawiodą nas nasze naturalne filtry w organizmie pozostanie zbyt dużo toksyn, które mogą mieć zgubne skutki dla naszego zdrowia.

 

Więcej o tym, jak wspomóc oczyszczanie wątroby z toksyn dowiesz się pod poniższym linkiem:

http://detox.hepatil.com/watroba_i_nerki

 

By Marta

Dodaj komentarz