pedometrhttp://www.health.com/

O konieczności prowadzenia aktywnego trybu życia wiemy wszyscy doskonale. Jednak jak to zwykle bywa, mamy spore problemy z wprowadzeniem teorii w praktykę. Na szczęście wynalazcy gadżetów elektronicznych nie pozostawiają nas samym sobie z pytaniem, czy spacer do spożywczaka i z powrotem to już wystarczająca porcja ruchu na dziś. Dzięki rewelacyjnym krokomierzom, będziemy wiedzieli ile dokładnie kroków wykonaliśmy i ile jeszcze dzieli nas od zalecanych 10 tysięcy dziennie dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej.

nowoczesny krokomierz
http://media.conrad.com/

Krokomierz czyli pedometr

Od historycznego już krokomierza, który niegdyś służył kurierom i listonoszom do wyliczania ilości kroków w pracy, a później żądania od Poczty zapłaty na ich podstawie współczesne pedometry dzieli przepaść technologiczna. Dziś są to niewielkich rozmiarów gadżety, które dzięki wewnętrznemu wahadłu wychwytują ruchy biodra użytkownika i zamieniają je w odczyt elektroniczny na ekranie. Najczęściej swoim wyglądem przypominają zegarki lub stopery, choć nie brakuje też modeli zredukowanych do minimalistycznej opaski na rękę. Co więcej, coraz więcej smartfonów ma dostępne aplikacje potrafiące analizować ruchy użytkownika i rejestrować je w swojej pamięci.

krokomierz opaska
http://www.magazynbieganie.pl/

Pomiary krokomierzem

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, albo wtedy, gdy ma on formę aplikacji na smartfona krokomierz może nam towarzyszyć dosłownie wszędzie i skrupulatnie mierzyć każdy nasz krok. Niektóre modele mają dodatkowe odczyty, takie jak liczba spalonych kalorii, czas marszu albo natężenie aktywności w każdej godzinie doby. Można dzięki nim również analizować statystyki z ostatniego okresu, robić wykresy i tabele, jeśli zsynchronizuje się jego pamięć z innymi urządzeniami mobilnymi. Zupełnie nowatorskim rozwiązaniem jest natomiast pomiar faz snu oraz określenie ilości przebudzeń, a potem pokazanie ich w formie graficznej na wyświetlaczu.

Doskonałe motywatory

Pedometry czy tez krokomierze to tak naprawdę doskonałe motywatory, które są jak osobisty trener lub coach, zawsze gotowe do przypominania nam założonych celów. Jeśli ustawimy sobie poprzeczkę pokonania konkretnej ilości kroków każdego dnia albo wyznaczymy dystans jaki chcielibyśmy pokonać albo równie dobrze liczbę kalorii do spalenia, to nasze urządzenie będzie nas stale informowało o postępach na tej drodze, a po jej osiągnięciu nie za pomni nas o tym powiadomić.

By Marta

Dodaj komentarz