opony motocyklowehttp://blog.jafrum.com/

Stylów jazdy na motorze jest chyba tyle, co i samych motocyklistów. W końcu każdy wsiada na swoją Hondę czy Yamahę trochę z innego powodu. Jedni lubią poczuć wiatr we włosach, innych rajcuje przypływ adrenaliny przy coraz większych prędkościach, a jeszcze innych kręci palenie gumy na osiedlowych parkingach. Którykolwiek z tych stylów jazdy preferujemy, zawsze trzeba uprawiać go z głową. Ważne jest też utrzymanie maszyny w dobrym stanie technicznym, a ten zapewnią markowe materiały eksploatacyjne, akcesoria na gwarancji i opony motocyklowe wysokiej klasy.

Indeks nośności i cechy jezdne

ludzik michelin
http://www.motortrivia.com/

Od wyboru opon motocyklowych zależy nie tylko komfort jazdy, ale też jej bezpieczeństwo. Dlatego ich producenci dokładnie określają parametry każdego modelu. Wśród nich znajdują się wymiary oraz typ opony. Do tego w opisie danego modelu znajdziemy indeks nośności informujący o maksymalnym obciążeniu oraz osiąganą prędkość. W końcu wymienia się ważne cechy jezdne pozwalające motocykliście wybrać miedzy oponami z rantem ochronnym, a na przykład modelami o zwiększonej ładowności.

Guma czyli bieżnik

bieżnik opony motocyklowej
http://moto.wp.pl/

Opony motocyklowe różnych producentów posiadają charakterystyczne typy ogumienia. Specjalna konstrukcja bloków bieżnika u każdego z nich ma na celu optymalne odprowadzanie błota i wody spod powierzchni opony oraz zwiększenie przyczepności do podłoża. Dzięki swojemu ogumieniu, opony Dunlop podobno „wgryzają się” w podłoże, klasyczne wyglądzie modele Michelin zapewniają dobrą przyczepność i osiągi, a przy tym są bardzo trwałe. Natomiast nowatorskie wzornictwo Metzelera pozwala osiągać także niezłe prędkości. Więcej o dobrych markach opon motocyklowych dowiecie się tutaj: http://www.tirendo.pl/motocyklowe/opony/michelin/

By Marta

Dodaj komentarz