Wybór drzwi wejściowych, czyli zewnętrznych do domu jednorodzinnego jest bardzo ważny. Czy lepiej zdecydować się na drzwi wykonane z drewna, a może z materiałów imitujących drewno?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Zewnętrzne lub wejściowe drzwi do domu spełniają kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim mają one na celu zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi, lecz również chronią przed ucieczką ciepła podczas chłodnych miesięcy. Dodatkowo mogą być stylowym uzupełnieniem domu.

Drzwi o wyglądzie drewna lub też wykonane z naturalnych desek albo okleiny drewnianej wyglądają bardzo elegancko i świetnie komponują się z tradycyjną i nowoczesną architekturą. Przed zdecydowaniem się na odpowiedni model warto jednak rozważyć wszystkie plusy i minusy różnych typów drzwi zewnętrznych.

Gdy chcesz kupić solidne drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ zapewniają dostęp do pełnej gamy modeli od sprawdzonych producentów – także na wymiar!

Drzwi zewnętrzne z drewna – unikatowe i naturalne

Obecnie bardzo popularne są drzwi drewniane, które jednak znacznie różnią się od tych, które były popularne przed laty. Najczęściej do ich produkcji stosowane są drewna gatunków jak sosna, dąb, jesion.

Nowoczesne drzwi z drewna są bardzo wytrzymałe i trwałe dzięki technikom ich klejenia warstwowego, co zmniejsza ryzyko pojawienia się skurczu drewna i jego wypaczenia.

Drewniane drzwi zewnętrzne mają bardzo efektowny wygląd i wspaniale wyglądają w strefie wejściowej do domu. Do wyboru jest wiele ciekawych wzorów nowoczesnych i tradycyjnych, mnóstwo kolorów oraz dodatkowe elementy, na przykład doświetla do drzwi.

Minusem drzwi drewnianych jest ich podatność na czynniki pogodowe, dlatego też muszą być one regularnie impregnowane i malowane. Te niższej jakości mogą być też narażone na wypaczenie.

Drzwi zewnętrzne drewnopodobne – tańsza alternatywa

Alternatywą dla drzwi drewnianych są te wykonane z materiałów imitujących drewno. Ich atutem jest przede wszystkim niższa cena, a ponadto lepsze parametry termoizolacyjne oraz wytrzymałościowe.

Wśród popularnych modeli znajdują się przede wszystkim drzwi wykonane z aluminium z okleiną drewnopodobną, drzwi stalowe z tego typu okleiną. Można kupić je również w wariancie o podwyższonej odporności na włamania.

Takie drzwi są zatem tańszą i często równie dobrą alternatywą dla drzwi drewnianych pod kątem parametrów technicznych. Dodatkowo nie wymagają specjalnej konserwacji oraz są bardzo efektowne i można kupić je w różnych wzorach i kolorach. Nie są jednak w stanie imitować piękna naturalnego drewna w pełni.

By Marek

Dodaj komentarz