Fotografia korporacyjna kojarzy się nam z osobami w biurowym sztywnym ubiorze, które w dodatku są zamknięte w tym biurze, a zdjęcia ukazują ich codzienną pracę. Już sam opis brzmi co najmniej nudno, bo zdjęcia takiej korporacyjnej sesji, są też dla większości mało atrakcyjne, chociażby wykonywał je doskonały fotograf. Jednak wcale być tak nie musi, a fotografia korporacyjna w obiektywie pomysłowych, zdolnych fotografów potrafi zadziwić.

Niebanalne podejście do fotografii biurowej

Tak jak już wyżej zostało wspomniane fotografia korporacyjna nie musi być nudna i banalna, a wszystko zależy to od pomysłowości fotografów, a także samych pracowników (którzy niejednokrotnie podsuwają ciekawe pomysły). W końcu fotografia korporacyjna ma przede wszystkim wzmacniać wizerunek firmy, a nie tylko być pamiątką dla pracowników i kadr kierowniczych. Zdjęcia z sesji korporacyjnej wykorzystywane są w reklamach, na stronach internetowych, broszurach etc. dlatego też muszą być w pełni profesjonalnie wykonane, a do tego ciekawe. Dobrze aby takie fotografie pokazywały pracowników nie tylko w ich naturalnym otoczeniu, czyli za biurkiem, lecz również ukazywały pracownicze, sympatyczne relacje. W końcu nie samą pracą żyje człowiek. Dobrze aby fotograf ujął relacje pracowników w poszczególnych działach. Prawdziwych emocji nie da się ukryć w obiektywie aparatu fotograficznego, a te pozytywne warto promować. Sesja korporacyjna wcale nie musi odbywać się w miejscu pracy, można ją również wykonać np. na wyjeździe integracyjnym gdzieś w plenerze, na sali zabaw, parku itp. Miejsce i czas w tym przypadku nie są najważniejsze.

Profesjonalna fotografia korporacyjna

Profesjonalna fotografia korporacyjna to przede wszystkim wysokiej jakości, pomysłowe zdjęcia pracowników firmy. Jeśli szukamy studia fotograficznego, które wykonana niebanalną, ciekawą sesję zdjęciową dla pracowników naszej firmy należy dokładnie zapoznać się z ofertą i w szczególności portfolio poszczególnych fotografów. Dobrze wybrać studio fotograficzne, które specjalizuje się w robieniu takich korporacyjnych, biznesowych sesji zdjęciowych jak np. http://portret24.pl/czym-dla-nas-fotografia-korporacyjna/. Od profesjonalistów należy spodziewać się rzetelnego podejścia do tematu, terminowości, dokładności i pomysłowości. Posiadanie drogich aparatów, obiektywów, lamp etc. nie zapewni nam, że zdjęcia zachwycą, warto zatem wcześniej poprosić o próbkę umiejętności, a także skonsultować swoje oczekiwania i pomysły z propozycjami fotografa.

By Marek

Dodaj komentarz