Każdy majsterkowicz, który sam lubi przeprowadzać większe i mniejsze remonty w swoim profesjonalnym lub mniej profesjonalnym warsztacie powinien mieć frezarkę górnorzecionową. Urządzenie to doceniają szczególnie miłośnicy stolarstwa. Frezarka górnowrzecionowa to niezwykle wszechstronne urządzenie, które jest przeznaczone do obroki drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych i akrylu, a także płyt gipsowo-kartonowych.

Frezarka górnowrzecionowa – zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje we frezarce górnowrzecionowej,  pionowe wrzeciono znajduje się powyżej blatu stołu. Przy pomocy frezów można tworzyć różnego rodzaju rowki, nadawać kształt kantom np. zaokrąglać je oraz wyfrezować okrągłe, podłużne, czy też krzywe kształty. Za pomocą odpowiedniego frezu można stworzyć nawet napisy lub reliefy. Najczęściej wykorzystywana jest przez stolarzy do produkcji mebli. Wykorzystują je także budowlańcy podczas prac wykończeniowych. Obsługi frezarki można się szybko nauczyć, zanim jednak przystąpimy do profesjonalnych prac, trzeba trochę poćwiczyć aby nabrać precyzji. Trzeba też zachować szczególną ostrożność podczas pracy z nią

Jaką frezarkę wybrać?

Jeśli majsterkowanie, a zwłaszcza stolarstwo jest naszą pasją lecz do warsztatu zaglądamy sporadycznie, to wystarczy nam proste i niewielkie urządzenie. Jeśli jednak zajmujemy się profesjonalnym stolarstwem lub wykończeniem wnętrz, to warto postawić na wysokiej jakości urządzenia, które sprostają wszystkim naszym potrzebom i wymaganiom. Frezarka gónowrzecionowa powinna też mieć odpowiednia moc. Aby w pełni sprawnie można było korzystać z urządzenia trzeba również dokupić stół, który usprawni pracę i zapewni bezpieczeństwo. Duży wybór urządzeń tego typu znajdziemy między innymi na stronie sklepu Jula, z którego ofertą możemy zapoznać się na: https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/frezarki/frezarki-elektryczne/frezarka-gornowrzecionowa-040027/.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.jula.pl

 

By Marek

Dodaj komentarz