Dziś będzie o nauce, lecz trochę inaczej, a mianowicie mowa będzie o uczniowskich gadżetach, bo rozpoczął się nowy rok szkolny. Tym razem kilka dni później dzięki czemu uczniowie mogli cieszyć się dłużej wakacjami oraz mieć więcej czasu na przygotowanie się do szkoły i skompletowanie szkolnej wyprawki. Studenci niebawem też wyruszą na uczelnie, a część z nich już tam przebywa (wiadomo kampania wrześniowa).  Dla większości uczniów i studentów też, chodzenie do szkoły, czy na uczelnie oraz konieczność przebywania na zajęciach jest bardzo nudne i nużące, dlatego też większość z nich szuka różnych sposobów, aby urozmaicić sobie ten czas. Naukę i czas spędzony na zajęciach mogą umilić pomysłowe gadżety dla ucznia. Oczywiście telefonów i smartfonów na tej liście nie znajdziemy, w końcu nie można ich używać na lekcjach, czy zajęciach

Gadżety dla ucznia

Gadżety dla ucznia muszą być wyjątkowo pomysłowe i ciekawe. W dzisiejszych czasach nikogo nie cieszą szare zeszyty i komplet kredek, czy flamastrów.

Notesy

Jednym z takich gadżetów, który docenią uczniowie w każdym wieku są notesy, z możliwością zapinania, z kolorowymi okładkami, długopisem czy zakreślaczem lub ołówkiem. Taki notes można dobrać do wieku i płci, można w nim do woli bazgrać, rysować i pisać, co tylko zechcemy, podczas mało ciekawych lekcji, czy zajęć. Ciekawe zapięcia, kolorowe kartki etc. każdy znajdzie coś dla siebie.

Zakreślacze 

Większość uczniów i studentów, to tak zwani wzrokowcy, czyli zdobytą wiedzę utrwalają przez patrzenie. Dla takich uczniów idealnym gadżetem, będzie zakreślacz, lecz nie taki zwykły, koniecznie musi być niebanalny np. trójkątny, łączący trzy kolory w jednym.

Szkło powiększające 

Kolejnym ciekawym gadżetem dla uczniów i studentów, jest szkło powiększające, które bardzo często przydaje się podczas lekcji geografii, czy biologii, a nawet historii. Szkła powiększające mają przeróżna oprawy, często z dodatkowymi funkcjami np. linijką. Taka lupa może mieć np. kształt binokla, lub okularów.

Zestaw karteczek samoprzylepnych 

Zestaw karteczek samoprzylepnych przydaje się każdemu. Najlepiej aby było ich dużo i wielu kolorach. Takie karteczki pozwalają na zaznaczenie ważnych treści, posłużą też do zapisania krótkich notatek oraz niewybrednych szkolnych żartów.

By Marek

Dodaj komentarz