hemoroidyhttp://exercisesforhippain.blogspot.com/

W czasach, gdy większość z nas ma tak zwaną pracę siedzącą, osób z problemami zdrowotnymi spowodowanymi długimi godzinami spędzanymi na krześle przy biurku, w fotelu kierowcy albo na siodełku operatora przybywa. Jeśli przyczyną naszych trudności z usiedzeniem w miejscu byłaby tylko roznosząca nas energia, to pół biedy. Gorzej, gdy w utrzymaniu postawy siedzącej przeszkadza nam choroba taka jak hemoroidy. Z powodu tej dolegliwości trudno nam normalnie funkcjonować, a nasza praca staje się mniej efektywna. Czas zacząć działać, by nie stracić posady albo, co gorsza, również zdrowia.

Cywilizacja i hemoroidy

choroba hemoroidalna
http://www.kurujsie.pl/

Choroba hemoroidalna uważana jest za chorobę cywilizacyjną. Badania wykazują, że obecnie ponad połowa czterdziestolatków + cierpi na hemoroidy. W normalnym stanie hemoroidy nazywane także żylakami odbytu albo guzkami krwawicznymi pomagają zwieraczom w uszczelnieniu odbytnicy. Jednak na skutek niewłaściwego trybu życia i nieodpowiedniej diety zaczynają z czasem wypadać poza odbyt, a w konsekwencji sprawiać ból, swędzenie, a nawet krwawić.

Medycyna i hemoroidy

krem proctoglyvenol
proctoglyvenol.pl

Jeśli zauważymy u siebie którykolwiek z powyższych objawów powinniśmy zwrócić się o poradę do lekarza. Najpierw trzeba wykluczyć poważniejsze zmiany chorobowe odbytu. Wyróżnia się 4 stadia choroby hemoroidalnej. W dwóch pierwszych stadiach możliwe jest leczenie za pomocą odpowiednich leków w postaci maści łagodzących ból, pieczenie i swędzenie. Lekiem na powracające hemoroidy może być na przykład sprzedawany zarówno w formie kremu jak i czopków Proctoglyvenol, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwświądowe. Poradzić sobie z tą chorobą cywilizacyjną nie jest łatwo, ale trzeba zrobić wszystko, żeby złagodzić jej objawy i zapobiec powracającym hemoroidom. Więcej na temat leczenia powracających hemoroidów dowiesz się tutaj: http://proctoglyvenol.pl/

By Marta

Dodaj komentarz