To będzie kolejny wpis dla miłośników dobrej kawy, a tym razem będzie o działaniu ekspresów automatycznych. Chociaż ekspresy automatyczne są bardzo proste w obsłudze i wystarczy tylko krótka chwila, aby cieszyć się smakiem ulubionej kawy, to pewnie większość z nas nie zastanawiała jak działa takie genialne urządzenie do parzenia kawy.

Z czego składa się ekspres automatyczny?

Aby przejść do działania ekspresu automatycznego na samym początku trzeba zapoznać się z podstawowymi elementami jego budowy. W każdym ekspresie automatycznym do kawy znajduje się: grzałka, pompa ciśnieniowa oraz pojemnik na wodę. Grzałka pełni tą samą rolę w każdym rodzaju urządzeń zarówno w ekspresach domowych jak gastronomicznych. Im większa moc grzałki tym woda szybciej się nagrzewa. Kolejnym bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym elementem każdego ekspresu automatycznego jest pompa ciśnieniowa, która zasysa podgrzaną wodę i przepuszcza ją przez sito z kawą. Pompa zasysa też gorące powietrze do ubijania mleka. Pompy zazwyczaj mają moc 15 barów. Pojemnik na wodę to kolejna niezbędna część ekspresów automatycznych, dobrze aby wyposażone były w specjalne filtry na wodę, dzięki którym można używać wody prosto z kranu. Młynek do kawy, szczotki czyszczące, czy spieniacz do mleka to dodatkowe elementy wyposażenia, które nie zawsze są dodawane do podstawowych wersji ekspresów.

Jak działają ekspresy automatyczne?

Po uruchomieniu urządzenia grzałka jako pierwsza rozpoczyna swoją pracę. Podgrzewa wodę do maksymalnej temperatury 95 stopni Celsjusza. Następnie pompa ciśnieniowa przepuszcza gorącą wodę przez sito z kawą, świeżo zmieloną lub kapsułki. Tak krótki czas parzenia kawy (20-30 sekund) pozwala na uzyskanie bardzo aromatycznego i pobudzającego naparu. Każdy ekspres automatyczny pozwala przygotować dwie filiżanki naparu jednocześnie. Jeśli więc zastanawiacie się nad zakupem ekspresu do kawy to warto zapoznać się z ofertą lidera w produkcji urządzeń do parzenia kawy, czyli firmy Krups http://www.krups.com.pl/types/category/15 . Ekspresy automatyczne Krups cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, a to dzięki swojej niezawodności i wytrzymałości.

 

By Marek

Dodaj komentarz