uszczelnienia

Właściwe uszczelnienia mają kluczowe znaczenie dla przemysłu spożywczego. Jakie rodzaje uszczelnień stosowane są wtedy najczęściej? Czym muszą się cechować? Gdzie można zakupić odpowiednie uszczelnienia do przemysłu spożywczego?

Jakie uszczelnienia stosuje się w przemyśle spożywczym?

Współczesny przemysł spożywczy wykorzystuje nowoczesne zaplecze, dzięki któremu możliwe jest efektywne prowadzenie procesów produkcyjnych i przetwórczych.

Wiele maszyn i urządzeń używanych w tym obszarze wymaga odpowiedniego uszczelnienia, które ma na celu zabezpieczenie przed wyciekami i zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa prac.

Przeznaczone do przemysłu spożywczego uszczelnienia muszą charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Przede wszystkim muszą być one właściwie dobrane do warunków pracy, które dotyczą w szczególności temperatury oraz kontaktu z różnymi chemikaliami.

Również duże znaczenie ma obojętność uszczelnień dla żywności, aby nie powodowały one jej zanieczyszczenia. Właśnie dlatego uszczelnienia do przemysłu spożywczego – https://www.kragum.com.pl/uszczelnienia-do-przemyslu-spozywczego muszą posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do użytkowania w kontakcie z żywnością. W tym celu uszczelki mają dodatkowe uszczelnienia i wykonane są z materiałów, które są obojętne dla żywności, na przykład określonych typów gumy, silikonu czy teflonu.

Rodzaje uszczelnień używanych w przemyśle spożywczym

Obecnie stosowane są różnorodne uszczelnienia do przemysłu spożywczego, które pozwalają na prowadzenie sprawnej produkcji i przetwórstwa żywności. Do najczęściej używanych rodzajów uszczelnień zaliczane są:

  1. – oringi, także oringi w otulinie
  2. – uszczelnienia taśmowe i sznurowe
  3. – pierścienie uszczelniające
  4. – uszczelnienia czołowe
  5. – podkładki uszczelniające
  6. – uszczelki płaskie
  7. – płyty uszczelniające

Zastosowanie uszczelnień w przemyśle spożywczym

Uszczelnienia w przemyśle spożywczym mają szerokie zastosowanie i montowane są w różnych maszynach, urządzeniach, liniach produkcyjnych, myjkach.

Są wykorzystywane między innymi w zakładach zajmujących się przetwórstwem nabiału, produkcją napojów, wytwarzaniem produktów z owoców i warzyw. Również znalazły zastosowanie w zakładach produkujących czekolady i cukierki.

Gdzie zakupić uszczelki dla przemysłu spożywczego?

Obecnie nowoczesne uszczelnienia do przemysłu spożywczego oferowane są przez wiele firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w ramach dostawy gotowych uszczelek oraz ich produkcji na zamówienie.

Z dokładnymi ofertami firm zajmujących się produkcją i sprzedażą uszczelek dla przemysłu spożywczego można bliżej zapoznać się na ich stronach internetowych.

By Marek

Dodaj komentarz