Jesienna chandra spowodowana brzydką pogodą, barkiem słońca bardzo często i niesłusznie nazywana jest depresją. Depresja jest jednak poważną chorobą, a gorszy nastrój nawet przez kilka dni przytrafia się każdemu niezależnie od wieku i płci. Dlatego kiedy doskwiera nam brak promieni UV, który negatywnie wpływa na nasz humor. Warto zatem wiedzieć jak radzić sobie z jesienną chandrą i jak skutecznie poprawić sobie humor, a są to niezwykle przyjemne i łatwe sposoby.

Więcej ruchu

Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch i aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, a także pracę naszego mózgu i dobry humor. W trakcie wysiłku fizycznego uwalniają się endorfiny czyli hormony szczęścia. Nawet zwykły spacer pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Proste ćwiczenia w domu, czy na siłowni np. w rytm muzyki dodadzą nam energii. Warto zmusić się do takiego wysiłku, sprzątanie mieszkania, garażu, czy też grabienie liści także zaliczamy do aktywności fizycznej. Warto aby ten ruch odbywał się na świeżym powietrzu, gdyż dotlenimy organizm, a co najważniejsze mózg. Kilka głębszych oddechów świeżego powietrza ma także pozytywne działanie na nasz nastrój. Dlatego nawet jeśli leje i wieje to pomimo tego przewietrzmy mieszkanie.

Rozpieść jesienną chandrę

Jesienną chandrę należy rozpieścić, a dokładniej trzeba rozpieszczać siebie. Relaksująca kąpiel, fajny film dobra książka, gorąca herbata, kakao, czekolada etc. Takie małe rzeczy naprawdę mogą ucieszyć i wprawić nas w dobry nastrój, czy chociaż trochę poprawić humor. Nie można sobie odmawiać chwili relaksu, takim drobnym chwilom przyjemności warto oddawać się na co dzień. Raz na jakiś czas można udać się do sauny lub na masaż. Nastrój poprawia również kontakt z kimś bliskim nawet ukochanym zwierzakiem.

By Marek

Dodaj komentarz