upadlosc firmy

upadlosc firmy

Twoja firma znajduje się w trudnej sytuacji finansowej? W takiej sytuacji rozwiązaniem może być ogłoszenie jej upadłości, by zamknąć działalność oraz spłacić zobowiązania wierzycielom. Jak ją przeprowadzić? Kompleksową pomoc w ogłoszeniu upadłości gospodarczej zapewnia Kancelaria Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego działająca na terenie Śląska.

Czym jest upadłość gospodarcza?

Termin jak upadłość gospodarcza – https://doboszkancelaria.pl/uslugi/upadlosci-firmowe odnosi się do procedury służącej do zamknięcia niewypłacalnej firmy. Proces ten prowadzony jest zgodnie z przepisami Prawa upadłościowego.

Upadłość gospodarcza realizowana jest w sytuacji, gdy firma jest niewypłacalna, czyli nie jest ona już w stanie spłacać swoich zobowiązań terminowo – przyjmuje się, że dotyczy to okresu co najmniej 3 miesięcy.

W ramach upadłości gospodarczej majątek firmy staje się masą upadłościową i to z niej dochodzi do spłaty zobowiązań względem wierzycieli. Dzięki temu firma może zostać zamknięta bez narastających długów.

Jak przeprowadzić procedurę upadłości gospodarczej?

Proces przeprowadzenia upadłości gospodarczej opisany jest w przepisach Prawa upadłościowego. Aby go rozpocząć, przedsiębiorca musi spełnić określone wymagania, między innymi być niewypłacalnym przez co najmniej 3 miesiące oraz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości do sądu.

Po analizie wniosku sąd może rozpocząć procedurę upadłości i powołać syndyka masy upadłościowej.

Kompleksową pomoc w ramach upadłości gospodarczej oferują kancelarie prawne, które mają duże doświadczenie w prawie upadłościowym. Razem z ich obsługą upadłość gospodarcza może odbyć się sprawnie i szybko, pomagając przedsiębiorcy na łatwiejsze zamknięcie firmy w obliczu narastających długów.

Kancelaria Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego – kompleksowa obsługa przy upadłościach gospodarczych

Kompleksową pomoc w ramach postępowań upadłościowych świadczy Kancelaria Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego z siedzibami w Częstochowie i w Katowicach. Zajmuje się ona wsparciem prawnym przedsiębiorców oraz osób prywatnych prowadzących upadłości firmowe i konsumenckie.

Kancelaria Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego prowadzona jest przez prawników z szeroką wiedzą i doświadczeniem w ramach upadłości i restrukturyzacji. Zapewniają oni pełną obsługę dla klientów od momentu analizy sytuacji, poprzez określenie warunków upadłości, przygotowanie wniosku o upadłość aż do reprezentacji klienta przed sądem w trakcie postępowania upadłościowego.

Z dokładnym wykazem usług Kancelarii oraz praktycznymi poradami dotyczącymi upadłości można zapoznać się na jej stronie.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

By Marek

Dodaj komentarz