kursy jezykowe

kursy jezykoweChcesz zadbać o umiejętności językowe swojej załogi? Wybierz dla niej odpowiedni kurs językowy! Poznaj najczęściej wybierane rodzaje kursów dla firm, z których można skorzystać w polskich szkołach językowych.

Znajomość języków obcych przez pracowników firmy jest dla niej bardzo cenna. Dzięki niej mogą oni zadbać o jakość obsługi klientów obcojęzycznych oraz pomóc przedsiębiorcy w ekspansji do innych krajów. To powoduje, że zatrudnienie pracowników z umiejętnościami językowymi, a także inwestowanie w nie jest przyszłościowym wyborem. Jakie kursy językowe dla firm warto wybrać?

1. Internetowe kursy językowe dla firm

Aktualnie, w dobie pandemii, bardzo popularne są kursy odbywające się za pośrednictwem internetu. Takie kursy językowe dla firm pozwalają na naukę na żywo wraz z lektorem albo native speakerem albo też mogą mieć formę kursów e-learningowych przygotowanych wcześniej, także z opcją konsultacji językowej z lektorem.

Internetowe kursy językowe dla firm są bardzo popularne, ponieważ można korzystać z nich w praktycznie każdym miejscu. Uczestnicy kursu mogą uczyć się języka w firmie, ale mogą także uzyskać dostęp do materiałów w domu, gdy chcą poświęcić więcej czasu na konkretne tematy lub powtórzyć materiał.

Tego typu kursy są oferowane dla wielu języków oraz dotyczą różnych poziomów znajomości językowych. Mogą także koncentrować się na konwersacjach, języku biznesowym, dlatego wśród dostępnych opcji można znaleźć wiele propozycji dla każdej firmy – niezależnie od branży, w jakiej ona działa.

2. Kursy językowe odbywające się w firmie

Druga popularna opcja to kursy językowe dla firm prowadzone stacjonarnie, jednak odbywające się bezpośrednio w siedzibie firmy. To powoduje, że pracownicy nie muszą wtedy dojeżdżać do szkoły językowej.

Kursy odbywające się w firmie najczęściej mają miejsce jeden albo dwa razy w tygodniu. Aby z nich skorzystać, firma musi dysponować odpowiednią przestrzenią, na przykład może być to sala konferencyjna, gdzie pracownicy będą mogli w spokoju uczestniczyć w zajęciach.

Atutem takich kursów językowych jest możliwość natychmiastowej konsultacji z lektorem albo native speakerem, większe zaangażowanie oraz motywacja do nauki. Ich minusem są natomiast wyższe ceny w porównaniu z kursami online.

3. Kursy komputerowe dla pracowników firm

Trzecia, najtańsza opcja, to kursy językowe dla firm w formie programów komputerowych.

W tym przypadku pracownicy nie kontaktują się z lektorem, co jest pewną niedogodnością, gdyż nie mogą się z nimi skonsultować w razie pojawienia się wątpliwości.

By Marek

Dodaj komentarz