Założenie konta w dzisiejszych czasach jest proste i szybkie. Tak naprawdę nie musimy wychodzić z domu, aby otworzyć nowy rachunek, wystarczy usiąść przed komputerem lub wziąć do ręki smartfon albo tablet. Jednak już wybór instytucji bankowej i konta wcale nie jest taki oczywisty. Zanim otworzymy nowe konto, warto zapoznać się ofertami i opiniami jego użytkowników. Rachunek bankowy musi być dobrany do naszych potrzeb. 

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta?

opinie Alior Bank

Większość z nas, i zresztą bardzo słusznie, sprawdza, jakie są opłaty za prowadzenie konta. Wiadomo, że nikt nie chce płacić, a jedynie zarabiać. Prowadzenie konta za 0 złotych wprowadza coraz więcej banków i takie oferty warte są uwagi. Jeżeli nie wykonujemy operacji walutowych, lub innych skomplikowanych operacji, a konto nie jest firmowe, to z pewnością warto poszukać tzw. „konta za 0 zł”. W takiej ofercie mamy darmowe prowadzenie rachunku bankowego, darmowe wypłaty z bankomatów oraz przelewy. Zazwyczaj jesteśmy też zwolnieni z opłat za używanie kart, jeśli dokonamy nią płatności na określoną kwotę np. 300 zł.

Wartą uwagi ofertą konta za 0 zł jest ta proponowana przez Alior Bank. Opinie Alior Bank Konta Jakże Osobistego są bardzo pozytywne, a z ofertą można się zapoznać tutaj: http://bankowe-konta.info/konto/alior-bank/. Oczywiście trzeba dokładnie przeczytać wszystkie warunki umowy, aby później nie być zaskoczonym opłatami np. jeśli miesięcznie nie wykonamy danej ilości operacji lub na nasz rachunek nie wpłynie określona kwota. Chcąc założyć konto warto również sprawdzić, czy jest to konto internetowe, które będziemy mogli obsługiwać praktycznie z każdego miejsca na świecie, gdzie mamy dostęp do sieci internetowej. W dzisiejszych czasach obsługa konta przez Internet stała się już standardem, za który nie powinno ponosić się dodatkowych opłat. Coraz częściej za założenie konta banki oferują nam bonusy, te oferty są również godne uwagi.

By Marek

Dodaj komentarz