Mamy maj – jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku i chociaż pogoda na to nie wskazuje, ani nie zachęca to pora pomyśleć o roślinach balkonowych. Kwiaty na balkon, szczególnie w mieście dają nam namiastkę ogrodu. Dlatego warto już aranżować przestrzeń balkonu, aby znalazły się na nich kwiaty i inne rośliny.

Najpiękniejsze kwiaty na balkon

kwiaty na balkon

Pelargonie bluszczolistne – to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych, które od lat królują na tarasach i balkonach. Pelargonie długo i pięknie kwitną, a do tego są bardzo proste w pielęgnacji, co jest ich dodatkowym atutem. Wystarczy aby je podlewać i zdjąć z balkonu gdy przyjdzie burza.

Surfinie – podobnie jak pelargonie są najczęściej spotykanymi kwiatami balkonowymi. Surfinie zachwycają kolorami, a gdy się o nie odpowiednio dba oficie się rozrastają i bardzo długo kwitną. Te kwiaty balkonowe są jednak wymagające, potrzebują nasłonecznionych miejsc, obfitego podlewania i częstego nawożenia.

Begonie wiecznie kwitnące – to kolejne niezmiernie popularne kwiaty na balkon i taras, które jak sama nazwa wskazuje kwitną bardzo długo. Begonie są mniej wymagające od surfinii, wystarczy je regularnie podlewać i raz na jakiś czas użyć nawozu. Kwiaty są również bardziej odporne na czynniki atmosferyczne. Doskonale prezentują się w stojących donicach.

Niecierpek nowogwinejski – to kolejna roślina, która pięknie przyozdobi nasz balkon. Świetnie rośnie zarówno na cienistych jak i słonecznych stanowiskach od maja do końca sierpnia. Niecierpek występuje w trzech kolorach: różowym, czerwonym i białym.

Fuksja – to kolejny balkonowy hit, jest rośliną wieloletnią, która powinna zimować w pomieszczeniu. Za tą troskę odwdzięcza się pięknymi, dzwonkowatymi kwiatami, które mogą być dwubarwne, różowe, czerwone lub białe. Fuksja kwitnie od kwietnia do października, czyli przez najcieplejszy okres roku, lubi lekko zacienione stanowiska.

By Marek

Dodaj komentarz